~ ODCINEK 34 - POLOWANIE ~

01

Wieczór. Radosna Will, ze słuchawkami w uszach, tańczy do rytmu w pokoju. Tymczasem pod jej mieszkaniem powstaje portal. Na ulicę wychodzi Nerissa. Obserwuje nieświadomą niczego czarodziejkę i zapowiada, że niedługo ją zniszczy. Następnego dnia dziewczyna budzi się szczęśliwa. To ostatni dzień szkoły! Ma pomóc w organizacji przyjęcia pożegnalnego dla pani Rudolph, która przechodzi na emeryturę - tak naprawdę Galgheita powraca do Meridianu, żeby nauczać Elyon. Susan ostrzega jednak - jeżeli jej córka nie zrobi prania, nie wyjdzie wieczorem z domu. Jak dziewczyna ma pogodzić szkolne zobowiązania i prace domowe? Dzwoni do swoich przyjaciółek i opowiada im o sprawie. Przekonują ją, by szybko coś wymyśliła, bo bez niej sobie nie poradzą. Will postanawia użyć magii i przywołuje Kroplę Astralną, której zadaniem będzie… zrobienie prania. Dziewczyna dokładnie objaśnia jej, jak działają maszyny - dodatkowo ożywia je, by mogły Kropli doradzać i pilnować.

02 03

Nerissa odwiedza Kroplę i podarowuje jej życie. Od tej chwili potrafi ona to, co oryginał. Teraz posiada zmysły i duszę, może więc śmiać się, płakać i zaspokajać głód. Cieszy się życiem, do czasu, gdy wiedźma odwiedza ją po raz kolejny i ostrzega, że Will będzie starała się ją zniszczyć i ponownie uwięzić w Sercu Kondrakaru.

04 05

Tymczasem Will i pozostałe dziewczyny przygotowują salę do przyjęcia. Niestety z niczym sobie nie radzą, postanawiają więc skorzystać z mocy żywiołów. Will zgadza się na to i przemienia grupę. Dzięki magii szybko kończą dekorować pomieszczenie. Jakiś czas później, czarodziejka zauważa zaginięcie jej Kropli - poszukuje jej w okolicy domu, aż w końcu spotykają się w parku. Tam dzieje się coś dziwnego - Kropla atakuje Will czarami! Ale przecież sobowtóry nie posiadają mocy. Druga Will twierdzi, że żyje, po czym ucieka przed siebie. Spotyka W.I.T.C.H. Biorą ją one za prawdziwą Will i zabierają na przyjęcie. Idzie tam też Will, która na miejscu opowiada dziewczynom, co się wydarzyło. Cała piątka zaczyna szukać Kropli, która się przed nimi ukrywa. Will zauważa, jak wybiega na boisko, po czym podąża za nią.

06 07

Próbuje wchłonąć klona do amuletu, nie udaje jej się to jednak. Kropla ponownie atakuje swój oryginał. Pozostałe czarodziejki przybywają na miejsce, nie wiedzą jednak, której Will mają pomóc. Dziewczyna przemienia grupę, ale okazuje się, że jej sobowtór również posiada moce i transformację! Rozpoczyna się walka na elektryczność. Podczas niej Kropla Astralna wyznaje, że zmieniła ją stara kobieta z koszmarów. Czarodziejkom udaje się schwytać podróbkę prawdziwej Will. Oryginał puszcza ją jednak wolno. Kropla jest częścią jej samej i nie ośmieli się ich skrzywdzić.

08 09

Z daleka obserwuje to Nerissa - Kropla Astralna zawiodła ją i przestała być użyteczna. Wiedźma próbuje unicestwić Will, ale sobowtór osłania ją, po czym sam zaczyna gasnąć. Nerissa ucieka. Will postanawia wchłonąć swoją drugą wersję do ciała, nie do Serca - w ten sposób ratuje jej życie. Wspomnienia Kropli stają się wspomnieniami prawdziwej Will, przez co dowiaduje się ona, że Susan umawia się z jej nauczycielem. Wieczorem wyrzuca to matce i zamyka się w swoim pokoju.


AUTOR: MAQU