~ ODCINEK 33 - ŚMIECI ~

01

Blunk próbując wymienić się z wieśniakiem na róg spotyka podobnego do siebie paslinga, Jeeka, który również chce go dostać. Po zaciętej walce, to Blunk otrzymuje róg, a Jeek chcąc się zemścić, przechodzi za nim przez portal prowadzący na Ziemię. Tymczasem Irma dostaje szlaban za to, że cały jej garaż jest w śmieciach. Udaje jej się uratować sytuację za pomocą jej specjalnych umiejętności, jednak nadal musi go posprzątać. Wynosząc śmieci spotyka Blunka. Wścieka się na niego, gdyż pozwoliła mu trzymać w jej garażu tylko kilka rzeczy. Zmusza go do pomocy w sprzątaniu. W tym samym czasie Rycerze Zemsty szukają Rogu Hypnos, którego właśnie w tym momencie znajduje Jeek. Strażniczki widząc jego kradzież, ruszają za nim w pogoń, ale nie mają pojęcia, gdzie on jest.

Matt powiadamia Irmę i Blunk’a o tym, co się stało. Blunk nie wierzy w to, że róg został ukradziony. Gdy zagląda do swojego worka dowiaduje się, że Jeek musiał mu go ukraść. Przenoszą się do Meridianu, gdzie namierzają Jeek’a. Ten mówi im, że nie widział strażniczek i zgubił róg, jednak oni nie dają mu się oszukać i po chwili dowiadują się, że sprzedał on róg Rycerzom Zemsty. Wyruszają w drogę, gdzie znajdują resztę strażniczek z rogiem. Niestety dziewczyny są zahipnotyzowane. Will zaczyna grać na rogu. Irma i Blunk uciekają, jednak Matt nie ma takiego szczęścia. Chwilę później do Will, Taranee, Cornelii, Hay Lin i Matta przychodzi Raythor i każe wywąchać Jeek’owi Irmę z Blunk’iem. Blunk przejmuje inicjatywę i zaprowadza Irmę do jaskini w której przechowuje swoje śmieci.

Blunk przypomina sobie, że Caleb grał wiele razy melodię, która jest antidotum na hipnozę. Gdy mówi Irmie, że niestety jej nie pamięta, ta nazywa go bezużytecznym, co uraża jego uczucia. Wkrótce jednak zostają znalezieni, a podczas próby ucieczki, także zahipnotyzowani. Cała grupa zmierza do pałacu Elyon, jednak Irma i Blunk trzymają się na końcu. Chwilę później okazuje się, że nie zostali zahipnotyzowani i mieli zatyczki. Próbują zabrać róg, jednak zostają przyłapani. Irma wymyśla nowy plan – nurkuje pod wodę i zamienia się w wodną mackę. Tym sposobem ma nadzieję, że jej przyjaciółki się ockną. Nie przynosi to jednak większych rezultatów oprócz tego, że Blunk odzyskuje róg i znowu go gubi. W ostatniej chwili udaje mu się przypomnieć melodię i odwrócić hipnozę. Jeek otrzymuje wodną kąpiel od Irmy i wszystko kończy się szczęśliwie, jednak na pewno nie na długo…


AUTOR: ŚMIETANKA