~ ODCINEK 32 - FASADY ~

01

Elyon nagradza Caleba, Juliana, Aldarna oraz Drake'a złotymi medalami, w podziękowaniu za pomoc w walce z jej bratem. Cornelia, nadal wściekła na ukochanego, komentuje jego zachowanie. Aldarn wraca do pracy. Nagle spotyka Raythora, który porywa go z pomocą Sandpita. Cornelia uraża Caleba, jest zła, że chłopak nie wie nawet, czym ona się interesuje, podczas gdy o Elyon wie wszystko. Buntownik chce to naprawić, jednak gdy dowiaduje się, że pasją jego dziewczyny jest łyżwiarstwo, wyśmiewa ją. Tymczasem Miranda nie może uwierzyć, że Raythor działa za plecami Nerissy. W mieście W.I.T.C.H. dowiadują się, że Cornelia umówiła się na randkę z tajemniczym chłopakiem. Odkrywają też, że potrafi ona powiększać się bez przemiany i właśnie doroślejsza wybiera się na spotkanie. Wówczas okazuje się, że jej nową sympatią jest nie kto inny jak Peter. Umówiła się z nim jako Lilian - starsza siostra Cornelii! W Meridianie Elyon postanawia pomóc Calebowi w odzyskaniu Cornelii. W tym celu udają się na Ziemię.

W Heatherfield Lilian informuje ich, że czarodziejki poszły na lodowisko. Dziewczyna idzie tam z nimi. W innym świecie natomiast, Julian i Drake zostają zaatakowani i pojmani przez Rycerzy Zemsty. Mage udaje się jednak zatrzymać Mirandę. W.I.T.C.H. obserwują przyjaciółkę z bratem Taranee, gdy zauważają Caleba i Elyon.

Czarodziejki korzystają ze swoich mocy, żeby pomóc Cornelii. Duży udział w maskaradzie ma Irma, która posiada nową zdolność - może sprawić, by rzeczy zmieniły swój kolor na różowy. Strażniczce Ziemi udaje się zmylić Caleba i Petera. Dochodzi do zgody między nią, a tym pierwszym. Szczęśliwa postanawia zerwać z Peterem. Ten jednak całuje ją, czego świadkiem jest Caleb. Wściekły nie odzywa się do ukochanej. Pojawia się Blunk, który informuje grupę, że Julian ma kłopoty. Cornelia prosi Petera, by zajął się Lilian. Strażniczki przemieniają się i drużyna przybywa do Meridianu, przechodząc przez portal, który stworzyła Elyon. Tam Królowa przesłuchuje schwytaną Mirandę. Jej dawna znajoma proponuje, że zostanie sam na sam z Calebem i zabierze go do przyjaciół. Buntownik zgadza się, więc Elyon uwalnia wroga, mimo sprzeciwu Cornelii.

W.I.T.C.H. podążają za przyjacielem dzięki Blunkowi, który potrafi go wywąchać. W drodze zostają jednak zaatakowane przez Rycerzy Zemsty. Blunk zostaje porwany i czarodziejki nie wiedzą, gdzie mają szukać. Tymczasem Nerissa dowiaduje się o działaniach Raythora. Wściekła postanawia podzielić łupy - zabiera ze sobą Caleba i Juliana. Jej błyskawicę wyczuwa Will i odnajduje kryjówkę wrogów. Rozpoczyna się walka. Cornelii udaje się wejść do groty, ma jednak poważne tarapaty. Ostatecznie przyjaciółki pomagają jej i razem uwalniają Blunka, Aldarna i Drake'a. Jej ukochany jednak zniknął.

Wojowniczki wracają do zamku Elyon. Cornelia rozpacza z powodu śmierci Caleba. Nagle jednak pojawia się portal, a wraz z nim… Julian z synem! Szczęśliwa dziewczyna przytula ukochanego. Caleb i jego ojciec opowiadają Elyon, jak porwała ich stara wiedźma oraz to, że zamiast ich zabić, przeniosła z powrotem do domu. Buntownik nie chce znać Cornelii, ona wyznaje jednak, że popełniła błąd spotykając się z Peterem i że zamierzała z nim zerwać. Następnego dnia rozstaje się z nim na lodowisku. Brat Taranee jednak nie rozpacza. Caleb wybacza ukochanej i razem jeżdżą na łyżwach.


AUTOR: MAQU