~ ODCINEK 30 - NIEBEZPIECZEŃSTWO ~

01

W tajemniczych ruinach, Nerissa wykorzystuje swoją moc, a także proch i zdobyte w zagadkowy sposób włosy Elyon, aby przywrócić do życia złe duchy z przeszłości, armię tak zwanych Niszczycieli, którzy dotąd uważani byli za postacie legend. Rozkazuje im zniszczyć zamek i wszystko, co stanie im na drodze. W Heatherfield natomiast, urażona Cornelia nie pozwala Calebowi dosiąść się do czarodziejek na stołówce. Dołącza do niego Matt, który prosi przyjaciela o przysługę. Chciałby pomagać W.I.T.C.H., ale musiałby zostać wojownikiem - w roli swojego nauczyciela chętnie widziałby Caleba. W zamian nauczy go, jak zachowuje się przeciętny człowiek w szkole. Wkrótce chłopcy rozpoczynają treningi. Caleb zostawia Matta samego, dzwoni bowiem do niego Will i informuje, że w Meridianie dzieje się coś niedobrego. Strażniczki, buntownik i Elyon przechodzą przez portal. Widzą armię Niszczycieli, którzy atakują domy. Moce czarodziejek na nich nie działają, wrogowie znikają jednak od razu, gdy tylko przybywa Elyon.

02 03

W zamku grupa szuka informacji na temat Niszczycieli i poznaje ich historię. W mieście nadal odbywają się lekcje Matta oraz Caleba. Ten pierwszy przygotowuje się do walki, drugi natomiast próbuje radzić sobie w najzwyklejszych ludzkich sytuacjach, które jednak sprawiają mu problem - jedną z nich jest na przykład lekcja w-f'u.

04 05

W restauracji Will spotyka Matta. Oboje rozmawiają chwilę, po czym dziewczyna przypadkiem razi go prądem. Tymczasem jej matka zastanawia się nad przeprowadzką. Z klatki ucieka Pan Huggles, po czym sieje zamęt wśród gości. Po tym wydarzeniu Hay Lin nie może go zatrzymać, opieka nad zwierzątkiem przypada więc Taranee. Dziewczyna stara się ukryć podopiecznego przed rodzicami, mysz zostaje jednak szybko odkryta, a mama każe jej się pozbyć zwierzaka.

06 07

W szkole Matt nareszcie opanowuje sztukę walki. Armia Niszczycieli powraca do Meridianu, więc Will, Cornelia i Taranee wyruszają, by ich powstrzymać. Podczas walki czarodziejka Ziemi musi pilnować Pana Hugglesa, on szybko jednak ucieka. W porę znajduje go Blunk, która zjawia się razem z Calebem. Dochodzi do kłótni pomiędzy buntownikiem, a Cornelią. Przybywa Elyon. Obecność królowej ponownie powstrzymuje wroga. Will uważa, że ich misje są zbyt niebezpieczne dla Matta. Wszyscy wracają do domu, gdzie w ręce Cornelii trafia Pan Huggles. Zwierzak źle zachowuje się również i w jej domu. Następnego dnia Matt tłumaczy przyjaciołom, że Niszczyciele kierują się na pałac, więc on musi być ich celem. Znikają, gdy tylko pojawi się Elyon, dlatego dziewczyna nie może im towarzyszyć i musi pozwolić na walkę swoim przyjaciółkom. W.I.T.C.H. udają się do Meridianu i rozpoczynają bitwę z armią. Matt przekonuje Blunka, żeby otworzył dla niego portal.

08 09

W innym świecie Matt próbuje walczyć z Niszczycielami, ale ma kłopoty. Will ratuje go i w ten sposób odkrywa w sobie moc błyskawicy. Okazuje się, że działa ona na przeciwników. Strażniczka zbiera ich razem, atakuje i niszczy piorunami, w czym pomagają jej przyjaciółki. Następnie wszyscy razem wracają do Heatherfield, gdzie wita ich Elyon. Dziewczyna przekazuje mysz Mattowi, a on postanawia zatrzymać ją. Rozmawia szczerze z Will. Dowiaduje się ona o potajemnych lekcjach swojego chłopaka i w końcu zgadza się, by towarzyszył im w ich magicznych przygodach.


AUTOR: MAQU