~ ODCINEK 29 - ZMIANY ~

01

Nerissa jest zmęczona porażkami Rycerzy Zemsty. Postanawia, że Miranda oraz Sandpit udadzą się do Heatherfield i postarają zniszczyć ducha czarodziejek. Dziewczynka obiecuje, że jej nie zawiedzie. Tymczasem w szkole Cornelia wraz z Will piszą ważny sprawdzian z historii. Kalkulator należący do tej drugiej zaczyna mówić. Dziewczyna stara się go uspokoić, a profesor Collins słyszy jej rozmowę i wysyła do pani dyrektor. Tam spotyka ona Alchemy. Przyjaciółka mówi jej, że policja zaczęła badać tajemnicze zniknięcie Elyon. Później Strażniczka opowiada o tym reszcie grupy. Przy okazji dowiadują się one o nowej mocy Will - potrafi ona rozmawiać z elektrycznymi urządzeniami! Okazuje się jednak, że słyszą je jedynie czarodziejki. W domu Will dostaje szlaban za kiepskie oceny. Elyon tymczasem nudzi się w swoim pałacu - obowiązki księżniczki przytłaczają ją i nie są takie, jakich się spodziewała. Chciałaby wziąć udział w jakimś balu i poznać królewicza, a jak na razie musi zajmować się sprawami typu kanalizacja w Meridianie.

02 03

Irma wraca do domu i rozmawia ze swoim ojcem, który zaczyna wypytywać ją o Elyon. Dziewczyna musi skłamać, że przyjaciółka udała się na wakacje. Nie podoba jej się to, że jest przesłuchiwana jak przestępca. W myślach prosi, by jej tata pomęczył choć raz jej braciszka, nie ją. I nagle… jej życzenie się spełnia, a ojciec udaje się do Chrisa!

04 05

Sandpit kradnie kalkulator Will, a Miranda postanawia użyć go jako dowodu zbrodni w sprawie zaginięcia rodziny Brown. W szkole czarodziejki są przepytywane przez agentów, którzy poszukują księżniczki. Każda z nich przedstawia inną wersję, przez co jasne jest, że kłamią. Wtedy Miranda, w przebraniu, okłamuje agentów, że W.I.T.C.H. tak naprawdę nigdy nie lubiły Elyon, a któregoś dnia widziała, jak zabierały ją do piwnicy w jej domu. Ojciec ponownie stara się wyciągnąć informacje z Irmy. Ona korzysta z mocy, aby uciec. Na zewnątrz czekają na nią przyjaciółki. Rozmawiają o swoich żywiołach i magii, która w ostatnim czasie stała się większa i silniejsza. Według Taranee energia która była ulokowana w Sieci, musiała przejść na nie. Dlatego wszystkie pięć zyskały nowe moce - ona telepatię, Cornelia telekinezę, a Hay Lin potrafi stać się niewidzialna.

06 07

Detektywi badają dom Elyon, gdzie Miranda podrzuca kalkulator należący do Will. Agenci przesłuchują ją w jej domu. Dziewczyna kładzie obok kalkulatora swoją komórkę, po czym ucieka. Grupa spotyka się u Taranee - tam czarodziejka dzwoni na swój telefon i dowiaduje się, że za wszystkim stoją Miranda i Sandpit. Dziewczęta obmyślają plan. Taranee, Hay Lin oraz Cornelia udają się do dawnej posiadłości Elyon, gdzie spotykają swoich wrogów. Rozpoczyna się bitwa, którą trzy czarodziejki wygrywają dzięki nowym mocom, ale Rycerze Zemsty uciekają. Agenci zostają poinformowani o hałasie w ogrodzie.

08 09

Na miejsce przybywają razem z Irmą, na którą czekali w domu. Dziewczyna wykorzystuje swoje moce i przekonuje ich, by udali się na lotnisko. Tam zauważają Will, która doprowadza ich do… rodziny Brown, która właśnie powróciła z wakacji z kuzynem Calebem i psem Blunkiem. Zagadka zaginięcia Elyon rozwiązana i agenci muszą odpuścić. Elyon uznała, że będzie lepiej, jeżeli skończy szkołę w Heatherfield, dlatego na razie zostanie tu razem z Calebem, a później wróci do Meridianu. Potem Irma wybacza swojemu ojcu to, że jej nie ufał, a mama Will składa prośbę o przeniesienie.


AUTOR: MAQU