~ ODCINEK 28 - ZDRADA ~

01

Frost jest niezadowolony, że to właśnie Raythor będzie przewodził grupą Rycerzy Zemsty. Kiedy ich wybawicielka pyta Raythora, co ma na myśli mówiąc o zemście, ten stanowczo odpowiada, że ma zamiar zemścić się na tych, którzy zdradzili Phobosa. Zaczynają swój plan wcielać w życie…

W tym samym czasie W.I.T.C.H. spacerują po mieście. Cornelia mówi przyjaciółkom, że nie znosi wiosny. Dziewczyny od razu wiedzą, co ich przyjaciółka ma na myśli. Hay Lin mówi jej, by nie martwiła się o to, że Caleb został w Meridianie. Ta stanowczo odpiera, że Caleb to skończony rozdział i interesują ją już tylko ziemscy chłopacy. Jej wypowiedź przerywa nadlatująca w jej stronę piłka, którą w ostatnim momencie udaje jej się złapać. Okazuje się, że jest ona Petera, brata Taranee. Corny zaczyna z nim flirtować. Proponuje mu mecz 1 na 1, ale on proponuje, by wszyscy zagrali razem. Dziewczyna szybko odmawia, po czym gdy Peter odchodzi, jej przyjaciółki wybuchają śmiechem.

Tego samego dnia Cornelię odwiedzają jej przyjaciółki. Will daje jej kota, co nie zdobywa uznania Cornelii, która początkowo nie chce go wziąć. Niestety, jej mama wyraziła zgodę na trzymanie zwierzaka, a Lilian, siostra Cornelii, już go nawet nazwała „Napoleonem”. Ich dyskusje przerywa utworzenie się portalu. O dziwo, jak się po chwili dowiadują, Will nie ma nic z tym wspólnego. Dziewczyny ze strachem przechodzą przez portal i trafiają po raz pierwszy do Kondrakaru, gdzie spotykają się z Yan Lin, Elyon i Calebem, którzy również zostali wezwani. W tym samym czasie w Meridianie trwa walka.

Witch zwiedzają Kondrakar. Poznają tam kilka mieszkańców, a nawet dowiadują się co to są Aurameres. Są źródłem całej strażniczej magii, którą pilnuje Luba. Przekazują one mistyczną energię Kondrakaru poprzez wszystkie wymiary do Serca i Strażniczek. Poznają także wyrocznię, który opowiada im o tym, jak odcięli Kondrakar od innych światów, by zło się nie rozprzestrzeniło. Właśnie tak powstała sieć, którą po pokonaniu Phobosa, Wyrocznia i Mędrcy opuszczają na oczach strażniczek. Po chwili wszyscy dowiadują się, że Miranda uciekła, co wzbudza niepokój Elyon. Dowiadują się także, że portale po opuszczeniu sieci może tworzyć Will za pomocą Serca Kondrakaru. Po chwili pogawędek strażniczki udają się do Meridianu, by złapać uciekinierów.

Zaczyna się walka. Cornelia nie panuje nad mocą – wywołuje trzęsienie ziemi i nieumyślnie zaplątuje resztę strażniczek w pnącza. Przez tą chwilę nieuwagi, Rycerze Zemsty porywają Vathek’a. W Kondrakarze Wrocznia mówi Blunk’owi, że dziewczyny go potrzebują. Blunk uważnie słucha Wyroczni i decyduje im się pomóc. Chwilę potem, widzimy strażniczki całe i zdrowe. Są jednak złe na Cornelię za to, że ta chcąc zemścić się na Calebie i pokazać mu, co potrafi, wszystko popsuła. Kiedy para znowu się kłóci, niespodziewanie pojawia się Blunk, z Ząbem Tonga od Wyroczni. Owy przedmiot potrafi otwierać portale. Strażniczki proszą go, by wywąchał Rycerzy Zemsty. Blunk’owi udaje się to zrobić, ale na miejscu nietoperz należący do Tropiciela rozpoznaje strażniczki i mówi o wszystkim swojemu panu. Zaczyna się kolejna walka, w której Cornelia tym razem króluje, panując nad swoją mocą. Po wszystkim dziewczyny wracają do Heatherfield. Cornelia jednak nie jest taka jak wcześniej… Jest o wiele wyższa! Właśnie wtedy tędy przechodzi Peter ze swoimi kolegami. Dziewczyny szybko wymyślają wytłumaczenie. Przedstawiają Cornelię jako „starszę siostrę Cornelii, Lilian”. Nieco wyższa wersja Corny podoba się Peterowi, który nagle zaczyna zwracać na nią uwagę. Po tym jak Peter odchodzi Cornelia wraca do normalnych rozmiarów. W tym samym czasie, Wyrocznia wyczuwa „kilka interesujących rzeczy”. Co ma na myśli?


AUTOR: ŚMIETANKA