~ STRAŻNICZKI KONDRAKARU ~


Od wieków raz na kilka pokoleń Bractwo Kondrakaru wybiera pięć wyjątkowych dziewcząt i obdarza je magicznymi zdolnościami. Dziewczęta te mają bronić zarówno Kondrakar jak i światy mu podległe. Nie mogą pozwolić na to, aby zło wdarło się do niego i siało zniszczenie. Każdej Strażniczce podporządkowany jest jeden z żywiołów - Woda, Ogień, Ziemia i Powietrze, a także Energia - moc Serca Kondrakaru. Najczęściej do tego zadania są wybierane dziewczyny o całkiem różnych charakterach i w dość młodym wieku, mają zaledwie po 13-14 lat. Wszystkie razem muszą stanowić całość, ufać sobie, uzupełniać się i wznajemnie wspierać.

~ TRANSFORMACJA ~

Strażniczki Kondrakaru przy okazji każdej magicznej misji dokonują przemiany. Ma to na celu zamaskowanie ich prawdziwej tożsamości, gdyż nie może zostać ona odkryta, szczególnie w miejscu ich zamieszkania. Dzieje się tak chociażby dla bezpieczeństwa rodzin oraz znajomych czarodziejek. Po każdej transformacji ich wszystkie mocne strony charakateru stają się dużo bardziej widoczne, są dużo pewniejsze siebie i wyjątkowo silne. Zmienia się nie tylko charakter dziewcząt, ale także uwydatniają się ich wdzięki. Strażniczka Kondrakaru zmienia się z małej dziewczynki w wysoką nastolatkę mniej więcej w wieku 18 lat.

~ MAGICZNE STROJE ~

Dzięki magicznym strojom są chronione przed zimnem, gorącem oraz mniejszymi uszkodzeniami - odgrywają rolę zbroi i są niezniszczalne. Strój dopasowuje się do charakteru, upodobań oraz mocy danej czarodziejki. Jak twierdzą one same są bardzo modne i strasznie wygodne, a z czasem zyskują wyjątkowe właściwości. Każdy z nich, po tym jak czarodziejki rozwiną swoje moce i "wskoczą na poziom wyżej" zyskuje tzw. własną wolę i broni swoją właścicielkę.


~ DAR NIMFY XIN-YIANG ~

Dar Nimfy Xin-Yiang to wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju magiczna siła, która przenosi się zawsze na każdą Strażniczkę Kondrakaru. Moc odrodzenia i ochrony, dzięki której czarodziejka może zachować równowagę między ciałem a duchem. Z czasem udoskonala on wszelkie wady w zdrowiu danej czarodziejki (np. Taranee poprawił się wzrok i nie musi już nosić okularów).


~ KROPLE ASTRALNE ~

Krople Astralne to wyczarowane przez Strażniczki ich sobowtóry, wyglądające dokładnie tak samo jak one. Dzięki Kroplom Astralnym mogą spokojnie wymykać się w nocy z domu, a ich rodzice nawet nie zauważą różnicy. Początkowo uważano, że wyczarowane bliźniaczki nic nie czują i nie cierpią, lecz nie jest to prawdą. Sobowtóry czarodziejek są istotami myślącymi, czującymi ból i przyjemność tak jak inni ludzie. Posiadają swoje marzenia i sny, mają swoje ulubione samki lodów, ulubione potrawy i kolory - są zwykłymi nastolatkami, jednak jedynie wyczarowanymi przez kogoś innego.

~ NIEWIDZIALNOŚĆ ~

Każda ze Strażniczek posiada nie tylko idywidualne zdolności zależne od jej żywiołu, ale także wiele innych wspólnych mocy. Jedną z nich jest niewidzialność. Czarodziejki używają jej wówczas gdy chcą stać się niewidoczne dla innych, gdy potrzebują się ukryć. Tylko osoby, które są pod wpływem tego czaru mogą widzieć się dokładnie. Podczas bycia niewidzialnym najlepiej porozumiewać się za pomocą telepatii - rozmowy w myślach.


~ TELEPORTACJA ~

Dzięki teleportacji czarodziejki mogą przenosić się w różne miejsca. Znikają w jednym a później pojawiają się w drugim. Działa to na większą i mniejszą odległość, nawet pomiędzy światami. Dzięki temu mogą zaoszczędzić czas i pokonać większe odległości. Do takiego przemieszczenia się potrzebna jest silna wola, skupienie i intensywne myślenie o miejscach, rzeczach lub osobach.


~ LATANIE ~

Strażniczki Kondrakaru mimo iż posiadają skrzydełka nie potrafią latać (poza Czarodziejką Powietrza, która ze względu na swoją moc potrafi to od zawsze). Dopiero nasze W.I.T.C.H., jako pierwsze i jedyne znane nam Strażniczki otrzymują ten niezwykły dar w podzięce za długotrwałe wykonywanie swojego zadania. Po rozwinięciu swoich magicznych zdolności nabywają one nowe moce, stroje a także większe skrzydła i właśnie umiejętność unoszenia się nad ziemią.


AUTOR: TEYAQ


« POWRÓT «