~ WE ~

We to magiczne zwierzątko, pochodzi z Basiliade. Przywędrował z Himerish'em podczas czwartej misji. Wyrocznia starał się go pozbyć, ale on nie dawał za wygraną i w ten sposób przybył z nim do Kondrakaru. Nigdy nie dowiedzieliśmy się dlaczego We tak bardzo się uparł by odejść z Basiliade.

Na którymś z zebrań,kiedy strażniczki wraz z Orube były w świecie nieskończoności, Himerish pokazał dziewczętom We, który w tym czasie był przyczepiony do jego nogi. Dziewczyny musiały wziąć go pod opiekę. Dokładniej to zadanie przypadło Orube, której chcąc, nie chcąc brakowało jej ojczystego świata. Niestety dziewczyna miała uczulenie na sierść, a sam stworek płatał jej bez przerwy figle, więc musiała go oddać. Od tej pory każdaz W.I.T.C.H. opiekowała się nim na zmianę.

We zamieszkał w kwaterze głównej, czyli w podziemiach antykwariatu i czasem opuszcza go by pozwiedzać lub coś nabroić. Raz zdarzyło się nawet, że mała siostra Cornelii - Lilian koniecznie chciała go zatrzymać, uważającgo za bardzo ładną zabawkę. A że bardzo uparta z niej osóbka, nie chciała oddać naszego We tak łatwo. Hay Lin jednak wpadła na pewien pomysł i obiecała Lilian uszyć taką samą pluszową zabawkę. We ma bardzo ciekawą umiejętność. Potrafił stać się niewidzialny (w połowie) ale zostawał mu widoczny ogon, który i tak wyglądał jak piłka czy poduszka.


AUTOR: HITOMI
KOREKTA I UZUPEŁNIENIE: TEYAQ« POWRÓT «