~ RAGORLANG ~

Ragorlang jest tajemniczą istotą, czymś w rodzaju złej energii, która przybiera człekopodobny kształt. Wygląda jak duch koloru fioletowego, jak upiór z koszmaru. Jego twarz ma charakterystyczne rysy, jego usta zawsze są szeroko otwarte, wydaje się jakby krzyczał. Ragorlangi to bardzo niebezpieczne stwory, kiedy ktoś nie potrafi ich kontrolować lub robi to źle, są w stanie pozbawić ludzi ich energii. Istory te karmią się wszystkimi możliwymi złymi uczuciami. Ból, złość, strach, chęć zemsty, a nawet zwykłe niezdecydowanie czy złe samopoczucie mogą być dla człowieka zgubne, jeśli napotka na swojej drodze Ragorlanga, który kradnie uczucia, myśli i słowa. Czasem skutki uboczne pojawiają się natychmiast, a czasem właśnie dopiero po jakimś czasie. Ofiara wtedy staje się jeszcze bardziej zagubiona, samotna (popada w depresję), aż w końcu sama staje się Ragorlangiem (jak nasza Hay Lin). Jedynym ratunkiem wtedy jest tylko to, aby znowu w siebie uwierzyć. Ragorlangiem można również stać się w całkiem inny sposób - kiedy skumuluje się moc jednego Ragorlanga w kilku różnych szkiełkach (np. pod postacią naszyjnika lub broszki). Działa to skutecznie tylko na osoby, które mają w sobie mnóstwo złości, bólu lub strachu. Właśnie kiedy będą nosić te szkiełka zaczną zachodzić w nich tragiczne i natychmiastowe zmiany. Osoba taka staje się nagle bardzo miła, kochana, odważna i pomocna. Wszystkie złości i obawy znikają (jak w przypadku Uriah i jego bandy). Ale to tylko pozory. Kiedy nikt nie widzi "zainfekowane" osoby zaczynają zmieniać się w fioletowe stwory i kraść energię innym. Oczywiście całkiem nieświadomie. A wszystko tylko po co, aby zadowolić ich stwórcę, czyli w tym wypadku Teclę Ibsen.

~ TECLA IBSEN ~

Tecla jest naukowcem. Kobietą, która poświęciła życie, czas i zdrowie by nauczyć się tworzyć Ragorlanga ze swojej energii życiowej. Ale oczywiście nie bez powodu. Celem tej kobiety jest osiągnięcie wiecznej młodości, czyli życia nieśmiertelnego. Jej osobisty Ragorlang kradnie uczucia, myśli i słowa młodym osobom, pełnym życia i radości, w których jednak pojawił się cień wątpliwości, jakaś namiastka obawy lub złości. Tecla jest pełna nienawiści, uparta i zawsze dąży do wyznaczonego celu. Kiedy poznała nasze Czarodziejki, od razu wiedziała, że drzemie w nich jakaś tajemnicza moc. Od tamtej pory jej głównym celem jest właśnie to, żeby skraść W.I.T.C.H. ich energię.

~ KARL IBSEN ~

Karl to mąż Tecli, którzy kocha ją nad życie. Dla tej kobiety jest w stanie zrobić wszystko. Tak jak i żona jest naukowcem oraz nauczycielem, człowiekiem znanym i cenionym. W głębi duszy jest to uroczy starszy pan, któremu nie podoba się to, co czyni jego żona. Ale cóż ma zrobić? Zależy mu na jej szczęściu i nawet nie próbuje powstrzymać ukochanej od czynienia złych rzeczy. Wiele razy podstępem porywał i przywoził (na żądanie Tecli) młode osoby, które mogą dostarczyć jej potrzebnej energii. Właśnie tak nasza Hay Lin trafiła w łapska tej okropnej kobiety. Zaufała mężczyźnie, znajomemu rodziców Eric'a i niestety została oszukana.

WYSTĄPILI:
❥ NR 127-149 (SAGA "RAGORLANG")


AUTOR: TEYAQ


« POWRÓT «