~ PHOBOS ~

Phobos to jak na razie jedyny z wrogów, który pojawia się dwa razy i Czarodziejki muszą go pokonać. Pierwszy raz obejmował historię zawartą w polskich numerach 1-24. Natomiast kolejny miał miejsce między numerami 73-96. Oczywiście w obu przypadkach W.I.T.C.H. zwyciężają, a książę zostaje ukarany.

Phobos (Fobos w wersji polskiej) to starszy brat Elyon. Miał objąć władzę w Meridianie... ale tylko do czasu, gdy Elyon będzię wystarczająco duża by rządzić swym ludem. A dlaczego ona skoro była młodsza? Ponieważ w Meridianie od zawsze główną władzę spawowały kobiety. To one zawsze były Światłem Meridianu. Pomocnikiem Księcia Phobosa i jednocześnie wiernym sługą jest Cedric. Wielki jaszczur pomaga mu we wszystkich sprawach, ziemskich i tych meridiańskich. Książę Phobos nie znosi tego, gdy ktoś na niego patrzy, jest egocentryczny i bardzo nerwowy. Zniszczył w pałacu wszystkie portrety ze swoją podobizną. Lud Meridianu strasznie się go boi, jego władzy i potęgi. Ale nikt z nich nie ma pojęcia jak wygląda. Jego prawdziwe oblicze zna jedynie parę osób, m.in. Elyon, Cedric, Daltar (królewski ogrodnik) oraz Szepczący (podopieczni złego pana).

Książę Phobos z biegiem lat okazał się złym i pragnącym jedynie swojego szczęścia władcą. Nie liczył się ze zdaniem i problemami najuboższych, odebrał im radość życia i nadzieję na lepsze jutro. Pragnął jedynie posiąść przeogromną moc, która drzemie w Elyon, zniszczyć ją i być panem Meridianu (narazie tylko Meridianu). Dokładnie wszystko sobie zaplanował. Chciał zgładzić Elyon, gdy ta była jeszcze malutka i tym samym pozbyć się "problemu" już na początku. Ale jego chytry plan obaliła piastunka małej księżniczki Galgheita i z pomocą magicznej pieczęci przedostała się do innego świata, na Ziemię. Zabrała ze sobądziecko i oddała pod opiekę dobrym ludziom. Phobos nie miał pojęcia gdzie zniknęła zdrajczyni i przez 14 lat szukał siostry wysyłając Cedrica w przeróżne światy. Ale wreszcie mu się to udało. Rozkazał Cedricowi namówić Elyon by ta wróciła do Meridianu i służyła królestwu. Oczywiście nie mogło się obyć bez złudzeń i kłamst. Elyon jednak wkrótce przejrzała na oczy. A oczywiście W.I.T.C.H. pokrzyżowały mu wszelkie plany. Nie udało mu się także bezkarnie pozostać w Meridianie. Został skazany na wieczny pobyt w kondrakarskim więzieniu.

Niestety, ale jakiś czas później zdołał przechytrzyć Strażnika Mglistej Wieży, w której był więziony. Swoją zemstę na Bractwie, na Strażniczkach i przede wszystkim na Elyon zaczął w zupełnie nowym ciele, w ciele Endarno.

~ ENDARNO ~

Endarno to jeden z członków Bractwa Kondrakaru. Ma jednak wyjątkowo zadanie, musi pilnować więzniów, najgorszych złoczyńców z całego świata. Jest Strażnikiem Mglistej Wieży - czyli więzienia znajdującego się w Kondrakarze. Jednak tak naprawdę to nie on osobiście był wrogiem Czarodziejek.

Pewnego razu, gdy Endarno udał się do Mglistej Wieży, zły Książę Phobos, który aktualnie tam przebywał, sprawił, że zamienił się z Endarno ciałami... Nikt tego nie odkrył, ponieważ nikt nie zachodził w te okolice. Od tej pory Phobos w ciele Endarno buntował Zgromadzenie przeciwko Wyroczni i na każdym kroku dawał im do zrozumienia, że aktualna "Głowa Wszechświata" nie nadaje się na to stanowisko. Ale co z prawdziwnym Endarno? Ten prawdziwy siedział zamknięty w Mglistej Wieży (w ciele Phobosa), zdezorientowany i załamany. Nikt nie miał pojęcia o tym, że "Endarno" to tak naprawdę okrutny Phobos. Księciu Phobos'owi udało się wywierać na zgromadzeniu coraz to większą presję i zdegradować aktualną Wyrocznię (który udał się do Basiliade, zapominając o tym co robił przez ostatni czas). Sam zaś za poparciem Bractwa Kondrakaru zasiadł na to ważne miejsce. Oczywiście nie mógł się obejść bez osobistego sługi, którym został Vaal - jeden z członków Zgromadzenia.


"Endarno" dawał Strażniczkom niewyobrażalnie trudne zadania i próby odwagi, lojalności i zrozumienia. Zamierzał w ten sposób zemścić się na nich i obrał również nowy cel w życiu: władza nad całym światem. Kazał także naszym bohaterkom udać się do Meridianu i odebrać Świetlistą Koronę należącą do Elyon (pod pretekstem, że ta nie jest już w stanie rządzić Innym Wymiarem i że chce naprawić wszystkie błędy swojego poprzednika), a później sam uwięził Światło Meridianu w lochach Kondrakaru.

Jako pierwsza jego sekret odkryła Yan Lin, ale niestety po starciu z złym panem zapadła ona w śpiączkę... Na szczęście jednak zdążyła o wszystkim opowiedzieć Will. W późniejszym czasie Strażniczki wraz z Orube i Himerish'em (dawnym Wyrocznią) zdołali pokonać Księcia Phobos'a i przywrócić do służby prawdziwego Endarno.


WYSTĄPIŁ:
❥ NR 1-24 (SAGA "DWANAŚCIE PORTALI") jako Phobos
❥ NR 73-96 (SAGA "NOWA WYROCZNIA") jako Endarno
❥ NR 121-122 ("ŚWIAT W KSIĘDZE") gościnnie


AUTOR: TEYAQ


« POWRÓT «