~ ORUBE ~

Orube dołączyła (podczas misji w Arkhanta) do naszych Strażniczek w zastępstwie za Taranee, która chwilowo nie chciała być jedną z W.I.T.C.H. Początkowo nie przepadała za Czarodziejkami, tak jak one nie były do końca przekonane do niej. By poprawić stosunki pomiędzy nimi Wyrocznia postanowił, że Orube zamieszka w Heatherfield w domu pani Rudolph. Podszywa się tam pod jej krewną i przybrała imię Rebecca. Jednak to nie dawało zbytnich efektów. Czarodziejki chciały w jakiś sposób zbliżyć do siebie Orube, tłumaczyły jej najprostsze rzeczy.Kiedyś Orube chciała nawet zjeść pieniądze jakie Czarodziejki jej wręczyły albo na powitanie widząc, że Matt podaje jej rękę uderzyła go z pięści. Po wielu trudnych i przyjemniejszych sytuacjach w końcu zaczęła dogadywać się ze swoimi towarzyszkami. Zrozumiała także, co to tak naprawdę znaczy przyjaźń, zaufanie i pełna współpraca. Z czasem zaczęła przywykać do ziemskich zwyczajów oraz zaczęła pracować w sklepie zoologicznym dziadka Matt'a (z uprzejmości Will, która zrezygnowała z tej posady). A w późniejszym czasie jako dziennikarka w pewnej gazecie.

Orube pochodzi z odległej krainy, Basiliade, gdzie wychowali się najlepsi wojownicy (w tym Wyrocznia/Himerish). Ojciec Orube był wielkim wojownikiem i chciał żeby córka poszła w jego ślady. Był bardzo srogim ojcem, lecz kochał swoją małą wojowniczkę. Orube, w przeciwieństwie do Strażniczek nie potrafi kontrolować żadnego z żywiołów oraz używać jakiejkolwiek mocy, lecz jest ta to wspaniałą wojowniczką. Była niegdyś uczennicą Luby, która pokazała jej jak walczyć i jak radzić sobie w życiu. Orube była jej najlepszą wychowanką i wbrew pozorom najlepszą przyjaciółką.

Nasza nowa bohaterka podczas pobytu na Ziemi dostaje od Wyroczni małego stworka imieniem We, który niekiedy potrafił dać nieźle popalić naszym Strażniczkom. Jest również momentami bardzo pomocny. Sama bohaterka miała jednak na niego uczulenie i kichała na każdym kroku. Pomimo, że nasza Orube jest stanowczą, dość dojrzałą i trzeźwo myślącą osobą, to w głębi duszy jest romantyczką. I może właśnie dlatego tak zafascynowana była Raymond'em - przystojnym muzykiem z naprzeciwka. A on sam również był jej cichym wielbicielem. Ale to nie jedyna miła znajomość naszej Wojowniczki. Podczas małego wypadku przy gotowaniu Orube poznaje sympatycznego strażaka i studenta o imieniu Joshua. Z czasem zaprzyjaźnia się z nim, poznaje nowych ludzi i za ich namową Orube zaczyna uczęszczać na zajęcia z dziennikarstwa.

Kiedy Cedric (po misji z Endarno) zostaje za karę zesłany do Heatherfield nasze Strażniczki dostają zadanie pilnowania go. Kiedy jednak dziewczyny zaczynają mieć mase spraw na głowie zastępuje je Orube. Dziewczyna spędza ze swoim "więźniem" mnóstwo czasu, wspólnie rozmawiają, grają w szachy. W tym czasie między nimi zaczyna rodzić się prawdziwa miłość. Niestety Orube zostaje zaatakowana przez Loodmore, ale Cedric broniąc jej sam przyjmuje na siebie atak. Niedługo potem ginie w jej ramionach zanim zdążył nacieszyć się nową przyjaźnią. Zrozpaczona Orube po wygranej bitwie z wrogiem zabiera ze sobą na pamiątkę Księgę Żywiołów i już nie powraca do Heatherfield.


AUTOR: TEYAQ


« POWRÓT «