~ NERISSA ~


Nerissa jest jedną z poprzednich Stażniczek. Była liderką grupy Czarodziejek i jednocześnie powierniczką Serca Kondrakaru. Kiedyś była dobrą dziewczyną, jednak ziarno zła z czasem zaczęło kiełkować w jej sercu, zapragnęła mieć Serce Kondrakaru tylko dla siebie i dla własnych przyjemności. Wyrocznia to przewidział i odebrał Serce Nerissie. A następnie powierzył Czarodziejce Wody - Cassidy. Nerissa z wściekłości i z zazdrości zaatakowała swoją przyjaciółkę Cassidy i w skutek czego ją zabiła. Bractwo Kondrakaru nie mogło zostawić tak tego okropnego faktu. Nerissa za karę została uśpiona na wieczność i uwięziona na górze Thanos, aby odpokutować swą winę. Mogła się wydostać jedynie wtedy, gdy pięć mocy - Woda, Ogień, Ziemia, Powietrze oraz moc Serca Kondrakaru - złączą się w jedno. I tak się stało z pomocą Luby (członkini Bractwa uważająca, że W.I.T.C.H. nie nadają się na Strażniczki), w skutek czego później powstał Migotaurus. Po tym wydarzeniu Nerissa wydostała się z góry Thanos. Przemieniła przypadkowego psa oraz człowieka w swoich sprzymierzeńców. Pomagali jej później także kobieta stworzona z popiołów oraz stwór z wody i lodu.

KHOR został stworzony przez Nerissę jako pierwszy. Powstał on z żywej istoty - z psa, który zgubił się swojemu właścicielowi. Czarodziejki miały z nim małe kłopoty na wyjeździe (nad morzem), ponieważ nie wiedziały wówczas z kim mają do czynienia. Jest to upary i nieugięty wojownik, który bez namysłu słucha poleceń swojej nowej pani. To wielki, umięśniony, człekoształtny potwór o niebieskiej skórze. Do walki używa czegoś w rodzaju dużych tasaków.

TRIDARCO stworzony został z wody i lodu pochodzącego z góry Thanos. Przpełnia go smutek, żal i oczekiwanie, którego doświadczyła Nerissa, gdy została zamknięta w lodowym więzieniu. Jest to dość muskularny stwór potrafiący latać. Posługuje się żywiołem wody oraz lodu. W walce pomaga mu duży topór. Po tym jak przestaje być potrzebny Nerissie zostaje przemieniony w wielką kałużę wody, a ona sama pochłania jego energię.

CENERE powstała z magmy, która płynie we wnętrzu góry Thanos. Jest po brzegi wypełniona cierpieniem i bólem jakich Nerissa doświadczyła zostając skazana na wieczny pobyt zdala od Kondrakaru. Cenere to piękna i silna diablica, o czerwonych oczach i srogim spojrzeniu. Do walki z Czarodziejkami używa ostro zakończonego toporka na długim kiju. Gdy przestaje być potrzeba jej pani zmienia ją w garstkę popiołu.

SHAGON to naukowiec, geolog. To właśnie on jest panem zaginionego psa. Szukająć go trafił do kryjówki Nerissy i tam został przemieniony w pana nienawiści. Jest najsilniejszym z całej czwórki podwładnych byłej czarodziejki. Shagon w poprzednim wcieleniu był istotą myślącą i inteligentną. Dlatego też nie dał się tak łatwo poddać woli Nerissy. Po pewnym czasie zbuntował się i na powrót znów sał się człowiekiem.

Głównym celem byłej Strażniczki była zemsta na Kondrakarze, a także odzyskanie "swojej własności", którą jej odebrano. Początkowo nie była jeszcze w pełni sił, a więc próbowała jedynie wystraszyć aktualne Strażniczki wdzierając się w ich sny. Powolutku starała się igrać z ich uczuciami i strachem. I to tak bardzo, że Will zaczęła wątpić w to, czy nadal chce być Czarodziejką. Wszystko dookoła zaczęło ją przerastać, przestała ufać przyjaciołom i zapragnęła podzielić się swoim sekretem z ukochaną osobą - z Matt'em. Na jednej z zabaw szkolnych Will opowiedziała o wszystkim Matt'owi i poczuła wielką ulgę. Dała potrzymać swój amulet chłopakowi, ale jak się wkrótce okazało to Nerissa przybrała jego postać! I ukradła Serce Kondrakaru! Will wróciły zmysły, ale jej moc była już w rękach wroga. Nerissa ze świeżo odzyskanym Sercem Kondrakaru i przypływem nowych sił zaczęła atak na Kondrakar. W.I.T.C.H., oczywiście po tym jak Will skontaktowała się z duchem Cassidy i odzyskała amulet, wszystkie stanęły do walki. Nerissa została pokonana.


WYSTĄPILI:
❥ NR 25-52 (SAGA "NERISSA POWRACA")


AUTOR: TEYAQ


« POWRÓT «