~ MATT OLSEN ~

Matta poznajemy już w pierwszych numerach magazynu. Chodzi oczywiście do Sheffield Institute, tak jak nasze Czarodziejki, jest jednak od nich starszy. Ma ciemne włosy do ramion, śmieszną brudkę i jest bardzo przystojny. Kocha muzykę i jest liderem szkolnego zespołu "Cobalt Blue", który wkrótce staje się coraz bardziej popularny. Kiedy nie ma prób z zespołem, pomaga swojemu dziadkowi w prowadzeniu sklepu zoologicznego. Z rodziny chłopaka mieliśmy okazję poznać także jego mamę, ciotkę i kuzyna Sean'a. Niestety nie wiadomo nic o jego ojcu ani o relacjach jakie ich ze sobą wiążą.

Z czasem coraz bardziej zaczyna lubić Will, a również i ona odwzajemnia jego uczucia. Poznali się na balu halloweenowym, okazje porozmawiać jednak mieli później w parku, kiedy banda łobuziaków znęcała się nad małą, biedną popielicą. Will wówczas uratowała maleństwo i dostała kilka rad od przystojniaka. Chłopak dał dziewczynie swój numer telefonu, by ta mogła skontaktować się z nim w razie jakiś problemów ze zwierzątkiem, które uratowała. W późniejszym czasie zaczęli spotykać się coraz częściej i stawali się sobie coraz to bliżsi. Łączy ich olbrzymie i potężne uczucie, którego nikt ani nic nie jest w stanie zniszczyć. Miewają czasem problemy, czasem się kłócą, ale przecież tak to już w związkach bywa.

Zdarzyło się nawet, że nic nie świadomego Matta wykorzystywali lub atakowali wrogowie W.I.T.C.H. (chociażby wtedy, gdy Nerissa przejęła ciało chłopaka by odebrać Serce Kondrakaru). Wiele razy młodzieniec wpadał w tarapaty, z których musiały ratować go Strażniczki. Kiedyś, podczas randki z Will w wesołym miasteczku, ich oboje zaatakował Cedric, chcąc ukraść Serce Kondrakaru. Matt pomógł jej wyjść z opresji, kompletnie nie wiedząc co się dzieje. Po tym wydarzeniu Will opowiedziała mu całą tajemnicę Strażniczek, tworząc go swoim powiernikiem. Przez jakiś czas pozostałe W.I.T.C.H. nie miały pojęcia o tym, że Matt o nich wie. Niedługo po tym Cedric, zawarł pakt z Magiczna Księgą, by uwolnić uwięzionego w niej Johnatana Loodmoore'a. Podstępem uwięził w niej Matta, a Czarodziejki chcąc go uwolnić, rozwiązywały zagadki i zbierały kamienie żywiołów. Chłopaka nie było w domu pare ładnych dni, jego matka okropnie się zamartwiała. Na szczęście W.I.T.C.H. ostatecznie wygrały i wydostały chłopaka z rąk wrogów. Cały i zdrowy odwiedził nawet Kondrakar, a wkrótce także pojechał na trasę koncertową z piosenkarką Karmillą. Will poraz kolejny musiała się z nim rozstać. Z bólem serca oboje czule się żegnali i czekali na swoje kolejne spotkanie. Niestety nikt nie mógł przewiedzieć tego, że po powrocie wszystko się zmieni.

Kiedy chłopak wrócił zmienił swój stosunek do Will o sto osiemdziesiąt stopni. Był bardzo chłodny, nie chciał rozmawiać ani spotykać się z nią. Will podejrzewała, że ich miłość się skończyła, przestała mu ufać i zabroniła się zbliżać. Matt jednak miał zupełnie inne powody do takiego zachowania, których bardzo długo nie mógł lub też nie chciał ujawnić (do tej pory nikt nie wie dlaczego tak się stało). Matt zaraz potem ukratkiem odebrał magię Strażniczkom, gdy te spokojnie spały. Był to pierwszy etap jego nowej indywidualnej misji, którą powierzył mu sam Wyrocznia. Matt od tej pory został opiekunem W.I.T.C.H., zabrał im moc po to, by zrobić miejsce na nową. Pomagał im odnaleźć korzenie mocy żywiołów, wręczał im kolejno symbole - Ziemi, Ognia, Wody, Powietrza i Energii. Stał się nieprzewidywalny, poważny, uparty, całkowicie niedostępny, zapatrzony w swoje nowe zadanie. Przez cały ten czas Will żyła w nieprawdziwym przekonaniu, że on jej nie kocha. Myślała że już nawet nie są przyjaciółmi, że tylko "pracują" razem. Na szczęście, kiedy Matt spełnił swoją misję, wszystko sobie wyjaśnili. Okazało się, że Matt musiał tak się zachowywać by ta nie rozpraszała się nim i dobrze wykonała zadanie. Dokładnie po tej rozmowe na nowo zaczęło się między nimi wszystko układać.

Will jednak miała coraz więcej pytań, a Matt coraz rzadziej na nie odpowiadał. Bardzo często unikał tematu, pytań i wszystkich innych niezręcznych sytuacji, które mogłyby zdradzić jego sekret. Powierniczka Kondrakaru koniecznie jednak chciała wiedzieć gdzie chłopak tak naprawdę był, kiedy wyjechał i co się wówczas stało, skąd zna tak dobrze Wyrocznie i dlaczego to akurat on dostał zadanie pilnowania Czarodziejek. W misji "Teach 2B W.I.T.C.H." okazuje się, że młodzieńca zna jeden z mędrców Kondrakaru imieniem Kandor, który tytułuje Matta mistrzem. Okazuje się również, ze jej przyjaciel potrafi całkiem nieźle walczyć i używać różnych broni. Will wówczas jeszcze bardziej pragnie poznać wszystkie szczegóły nowego życia jej chłopaka. Niestety jednak ani ona (ani nawet czytelnik) nigdy nie dowiedziała się, dlaczego Matt tak postępował i ukrywał prawdę.

~ DZIADEK ~

Pan Olsen jest niewielkiego wzrostu, ma siwe włosy i nosi okulary. To także przemiły staruszek, który uwielbia zwierzęta. I właśnie dlatego każdego dnia oddaje się swojej pasji i pracuje w sklepie zoologicznym, w którym nieustannie pomaga najbardziej potrzebującym pupilom. Bardzo kocha swoje zwierzęta i nie oddaje ich byle komu, dla niego nie liczą się pieniądze a dobre serce. Parę razy pomagał biednej i chorej popielicy, która należała do Will, a samą dziewczynę niezwykle polubił i zaproponował pracę u niego w sklepie. W późniejszym czasie Will zrezygnowała z tej posady i oddała ją dopiero zaczynającej normalne życie Orube.

WYSTĄPIŁ:
❥ WYDANIE SPECJALNE ("PIERWSZE PRZYGODY")
❥ NR 5 ("OSTATNIA ŁZA")
❥ NR 7 ("PEWNEGO DNIA GO SPOTKASZ")
❥ NR 10 ("MOST POMIĘDZY ŚWIATAMI")
❥ NR 13 ("WIEM, KIM JESTEŚ")
❥ NR 23 ("ŻEGNAJ")
❥ NR 26 ("TRUDNA PRAWDA")
❥ NR 27 ("REZYGNACJA")
❥ NR 31 ("GŁOS MILCZENIA")
❥ NR 34 ("KROPLE WOLNOŚCI")

~ MAMA ~

Mama Matt'a to cudowna kobieta. Wyrozumiała, szczera i troskliwa. Ma krótkie brązowe włosy i zielone oczy - jej syn jest do niej bardzo podobny. Bardzo go kocha i nigdy nie pozwoliłaby go skrzywdzić. Kiedy Matt zniknął (porwany przez Ludmoore) szukała go dzień i noc, zawiadomiła policję, nie dawała za wygraną - aż wreszcie Matt wrócił do domu. Kobieta stara sie zrozumieć syna i nie wypytywać go o wszystko, ponieważ wie, że jej pociecha ma także swoje życie. Doskonale rozumie się z synem, cieszy się jego szczęściem. Bardzo lubi jego dziewczynę - Will. Z racji tego iż są sami, ciężko pracuje i często wyjeżdża na długie i ważne delegacje. Kiedy Matt zaginął bardzo się o niego martwiła, nie wiedziała gdzie jest i jak się z nim skontaktować. Zgłosiła sprawę na policję. Podejrzewała, że jej syn uciekł z domu po ich kłótni, jednakże nie miała pojęcia, że tak naprawdę został uwięziony w Magicznej Księdze przez Cedrica.

WYSTĄPIŁA:
❥ NR 56 ("ZAGADKA")
❥ NR 57 ("WYSPA WSPOMNIEŃ")
❥ NR 61 ("ŚWIAT W KSIĘDZE")
❥ NR 62 ("MIĘDZY WIERSZAMI")
❥ NR 63 ("ROZSTANIA I POWROTY")
❥ WYDANIE SPECJALNE ("PLANETA CHŁOPCÓW")

~ KUZYN SEAN ~

Sean to blondwłosy typowy szkolny przystojniaczek. Sam Matt bardzo go podziwia i zazdrości takiej śmiałości wobec kobiet. Chłopak jest bardzo pewny siebie i nie boi się mówić od razu tego, co naprawdę myśli. Sean jest największym podrywaczem na świecie (tak przynajmniej uważa większość dziewczyn, które miały okazję go poznać). Z grona głównych bohaterek wyjštkowo wpadła mu w oko nasza kochana Irma, która nie była nim za bardzo zainteresowana. Mówił jej czułe słówka i uwodził spojrzeniem, ale to nie wystarczyło by roztopić lodowate serce czarodziejki. Irma olewała go jak tylko potrafiła najlepiej, jednak chłopak wcale nie miał zamiaru się tak łatwo poddać.

WYSTĄPIŁ: ❥ WYDANIE SPECJALNE ("PLANETA CHŁOPCÓW")

~ CIOCIA ~

Bardzo ciekawska i pełna życia kobieta, która wie, czego chce od życia. Nazywa się Caroline i jest rodzoną siostrą mamy Matta, zaœ jej synem jest Sean (już wiadomo po kim Sean odziedziczył pewność siebie). Kobieta jest również bardzo stanowcza i lubi wiedzieć wszystko co dzieje się w życiu jej rodziny. Na pierwszy rzut oka wydaje się wyniosła i zarozumiała, ale w głębi serca to prawdziwa dusza towarzystwa i wspaniała "cioteczka na luzie". Jest bardzo nowoczesną mamą - jakby tylko mogła, to chodziłaby na imprezy ze swoim synem.

WYSTĄPIŁA: ❥ WYDANIE SPECJALNE ("PLANETA CHŁOPCÓW")

~ KUZYNKA ERIKA ~

Erikę mieliśmy okazję poznać jedynie w krótkim epizodzie z pływackiego życia Will, bowiem te dwie dziewczyny łączy jedno hobby. Nastolatka ta uwielbia pływać, ale jej największą pasją są skoki do wody. Erika trenuje od małego pod bacznym okiem ojca, byłego mistrza skoków z trampoliny. Od lat hartował córkę, by ta doskonaliła się w sztuce pływania i nagłych skoków, bez względu na to, jaka jest pogoda i czy woda jest lodowata - prawdziwa pływaczka musi być przygotowana na wszystko. Niestety taki aktywny i surowy tryb życia spowodował, że Erika wcale nie czuje się dobrze z tym co robi, bez przerwy jest zestresowana, co w konsekwencji utrudnia jej zdobywanie wysokich miejsc na podium. Nawet Will w swoich pierwszych zawodach skoczków przegania doświadczoną koleżankę. Powierniczka Serca wymyśliła jednak sposób na to, aby rozluźnić napięcie kuzynki Matta i czym samym pomaga jej na nowo z uśmiechem spojrzeć na swoje hobby. Niestety nie dowiedzieliśmy się z jakiej strony Erika i Matt są spokrewnieni.

WYSTĄPIŁA: ❥ SERIA KOMIKSÓW SMS (NR 99 "PO PROSTU SKACZ")


AUTOR: TEYAQ« POWRÓT «