~ LUDMOORE ~

Johnathan Ludmoore był mieszkańcem Meridianiu, wybitnym alchemikiem. Służył wiernie Phobosowi i na jego rozkaz udał się do Heatherfield aby osłabić Wielką Sieć oddzielającą Inny Świat od pozostałych. Ludmoore podjął się wyznaczonego mu zadania i właśnie dzięki niemu Portale zostały otwarte (pierwszą misją Strażniczekbyło ich zamknięcie). Po wykonaniu zadania alchemik nie wrócił do Meridianu, zamieszkał blisko Heatherfield, w wielkim zamczysku poza miastem. Tam przesiadywał całe dnie układając w całość poszczególne części tajemnicy oraz prowadził swoje eksperymenty. Wybrał Heatherfield ponieważ wcześniej poprzez badania odkrył, iż jest to wyjątkowe miejsce, w którym spotyka się i łączy pięć tajemniczych mocy. Od tego czasu wszystkie swe spostrzeżenia i myśli zapisywał w księdze, którą można by było nazwać Księgą Żywiołów. Przez ludzi mieszkających w okolicy był uważany za dziwaka i kogoś niebezpiecznego. Wszyscy unikali spotkań z nim i wymyślali przeróżne okropne historie.

Pewnej nocy w pobliżu domu alchemika widziano smugi pięknego światła, w pięciu różnych kolorach. Każda z nich wydobywała się z domu, a swój koniec miała w pięciu różnych miejscach. Pierwsza z nich tonęła w głębinach morza, druga sięgała chmur, kolejnej koniec można było dostrzec gdzieś w zakamarkach ziemi, inna zmierzała gdzieś daleko do gór. Ostatnia z nich oświetlała pola wrzosu, na których zbudowano pierwsze domy w Hatherfield. Smugi światła symbolizowały pozytywną naturę żywiołów, bo każdy z nich ma w sobie dobro i zło. Ludmoore nie zdołał ich ujarzmić, żywioły odmówiły mu współpracy. Następnego dnia po alchemiku nie było śladu, dosłownie zapadł się pod ziemię. Została po nim tylko zapieczętowana księga - Księga Żywiołów, a otworzyć ją mogą jedynie magiczne kamienie.

Wiele lat później Cedric, podczas swojego pobytu w Heatherfield, odnajduje Księgę Żywiołów i ku jego zdziwieniu przemawia do niego meridiańskim językiem. Dogaduje się z nią i postanawia przyjać podane warunki. On pomoże zwabić Strażniczki do księgi i tym samym otworzyć ją, a ona w zamian odda mu jego moce, których wcześniej został pozbawiony przez Kondrakar, i dokonać okropnej zemsty. Cedric dobrze wie, że Strażniczki tak po prostu nie zgodzą się otworzyć księgi. Dlatego też wymyśla plan; zwabienie Matt'a, ukochanego Will i zamknięcie go w księdze wydało mu się dobrym pomysłem. W.I.T.C.H. odnajdują cztery magicznego kamienie (piątym okazuje się być Serce Kondrakaru) i same do niej jakimś cudem trafiają. Tam dochodzi do walki z samym Ludmoore i wyjaśnia się wiele tajemnic. Czarodziejki wraz z Matt'em pokonują wroga.


WYSTĄPIŁ:
❥ NR 97-126 (SAGA "MAGICZNA KSIĘGA")


AUTOR: TEYAQ


« POWRÓT «