~ ERIC LYNDON ~

Zawsze dużo podróżował razem z rodzicami, którzy są naukowcami zajmującmi się badaniem kosmosu. Gdy jego rodzice wyjechali w bardzo ważnych sprawach służbowych, zamieszkał na jakiś czas w Heatherfield z dziadkiem w obserwatorium. Eric jest miłym i pogodnym marzycielem, lecz nieśmiałym w stosunku do dziewczyn. Zna (na poziomie podstawowym) kilka języków, w tym nawet chiński. Uwielbia astronomie i niewyjaśnione zjawiska - zainteresowaniem tym prawdę mówiąc zaraził się od rodziców oraz dziadka. Podczas wakacji w nowym miejscu zamieszkania spotkał Hay Lin. Między nimi zaczęła rodzić się niezwykła przyjaźń. Dzięki dziewczynie szybko zaprzyjaźnił się z cała paczką - Nigel'em, Matt'em, Peter'em i innymi. Kiedyś Eric chciał sprawić przyjemność Hay Lin i urządził wielkie przyjęcie urodzinowe na jej cześć (w obserwatorium). Unikał jej jak tylko mogł przez cały dzień, bo nie chciał aby niespodzianka sie wydała. Hay Lin była smutna, ponieważ myślała, że chłopak jej już nie lubi. Wkońcu jednak doszło do przyjęcia. Eric podarował Czarodziejce gwiazdę - prawdziwą gwiazdę na niebie, którą Hay Lin mogła nazwać. Było to bardzo wspaniałe przeżycie dla nich obojga. Eric lubi spędzać wieczory przed komputerem i wysyłać e-mail'e do przyjaciół. Jedną z najważniejszych jego e-mail'owych przyjaciółek jest jego mama, którą bardzo często prosi o rady i opowiada jak mu sie żyje w Heatherfield. Chłopak lubi także pograć sobie ze swoimi nowymi kumplami w koszykówkę. Posiada także skuter, dzięki któremu poznał Hay Lin i kilka innych "wynalazków", które miały mu wynagrodzić nieobecność rodziców. W późniejszym czasie jego rodzice wracają z delegacji i postanawiają zamieszkać razem z synem Open Hill, gdzie mają dom. Chłopak zgadza się, jednak to oznacza rozstanie z Hay Lin. Początkowo nie mogł się przyzywaić do rozłąki, ale jakoś daje sobie radę. Eric kontaktuje się z Czarodziejką przez komputer, który jej podarował. Bardzo często także odwiedzają się nawzajem.

~ LOUISE & CHARLES LYNDON ~

Naukowcy podróżujący po świecie i nieco zwariowani rodzice Erica. Są bardzo otwarci i beztroscy. Dość często zabierali swojego syna w podróże, gdzie towarzyszył im w pracy. Później jednak dostali propozycję dość ciężkiej pracy, chcieli jednak wykorzystać okazję. Mieli jechać na zagubioną na oceanie wyspę Ank-Shai-Lok. Na wyspie nie ma zbyt wielu luksusów, jest tylko wielki teleskop do badania nieba i gwiazd. Na wyspie tej nie ma także szkoły. Właśnie dlatego Eric nie mógł im towarzyszyć i postanowili, że zamieszka z dziadkiem w Heatherfield. W późniejszym czasie oboje wracają z delegacji i postanawiają zrobić sobie wolne, a przynajmniej tak ograniczyć pracę by móc więcej czasu spędzić z synem w jednym miejscu - jak prawdziwa rodzina. Mieli okazję również poznać Hay Lin. Gdy pierwszy raz się spotkali nasza Czarodziejka Powietrza pomagała w restauracji rodziców, kiedy niechcący potknęła się i rozlała zupę prosto na pania Louise - ale o tym, że jest ona matką Erica dowiedziała się nieco później, gdy chłopak zorganizował w domu wspólną kolację. Louise i Charles bardzo polubili najlepszą przyjaciółkę swojego syna.

WYSTĄPILI:
❥ NR 87-88 ("ZAWSZE RAZEM")
❥ NR 89-90 ("PODWÓJNE OSZUSTWO")
❥ NR 97-98 ("POMIĘDZY JAWĄ A SNEM")
❥ NR 127-128 ("KRZYK")

~ ZACHARY LYNDON ~

Profesor i astronom. Posiada własne obserwatorium w Heatherfield, gdzie mieszkał z wnukiem Ericem. W piwnicy pracuje nad prawdziwie kosmicznym projektem. Jest surowym i zdyscyplinowanym samotnikiem. Pomagał Czarodziejkom przy odszyfrowaniu pamiętnika Halinor i odnalezieniu gwiazdy Cassidy.

WYSTĄPIŁ: ❥ NR 89-90 ("PODWÓJNE OSZUSTWO")

« POWRÓT «