~ ELYON ~

Elyon to bardzo urocza dziewczyna. W Heatherfield mieszkała z przeszywanymi rodzicami jako zwykła ziemianka, lecz tak naprawdę była dziedziczką wielkiej mocy i zaczarowanego królestwa. Przez dwanaście lat nie miała pojęcia kim jest naprawdę. W szkole dobrze jej szło, oczywiście poza matematyką, której serdecznie nienawidziła. Z czasem poznajemy jej kolejne cechy charakteru. Po tym jak została oszukana przez złe moce możemy stwierdzić iż była nieco naiwna. Od razu uwierzyła obcemu człowiekowi i zapomniała o najlepszej przyjaciółce jaką była wówczas Cornelia. Elyon jest także opanowana i uparta. Jako królowa trochę się zmieniła, stała się bardziej odpowiedzialna, odważna, ale także kochana i wielkoduszna dla swojego ludu.

Poznajemy ją jako przyjaciółkę Cornelii, Hay Lin i Irmy. Potem zaprzyjaźnia się również z Will i Taranee. Na balu Halloween poznaje przystojniaka Cedric'a, prowadzącego antykwariat. Dowiaduje się od niego, że jest księżniczką równoległego świata Meridianu i że została porwana przez istoty z Innego Świata, które teraz podają się za jej rodziców. Podobno zabrali ją z królestwa bo nie chcieli żeby zapanował tam spokój. Opowiada jej też, że jej starszy brat, książę Phobos tęsknił, martwił się i szukał jej bardzo długo. Bardzo długo? Fakt. Ale z innego powodu. Tak naprawdę był to zły władca, pragnął jedynie ukrytej mocy prawowitej dziedziczki.

Mocy, która miała rozświetlić cały Meridian. Przez zaplanowane oszustwo Phobos'a i Cedric'a na jakiś czas Elyon staje po stronie zła i walczy przeciwko Strażniczkom. Na szczęście w ostatnim momencie opamiętuje się i dzielnie walczy o Świetlistą Koronę - symbol władzy nad Meridianem.

Na koronacji, dzięki zaczarowanej przez niego Świetlistej Koronie, zły książę chciał odebrać moc siostry. Czarodziejki by chronić przyjaciółkę, stworzyły Kroplę Astralną na wizerunek Elyon, która nie posiadała w sobie żadnych mocy. Cedric włożył koronę na głowę astralnej Elyon, i ta upadła na ziemię. Kiedy Phobos już był przekonany, że w koronie jest moc, przeliczył się i został pojmany, ponieważ prawdziwa Elyon stała w przebraniu, wśród tłumu wiwatującego w czasie koronacji. Tak oto w Meridianie, zaczęła rządzić Elyon - Światło Meridianu. Na jakiś czas znika ona z historii Strażniczek.

W późniejszym czasie pojawia się ponownie. W Kondrakarze zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Wyrocznia zostaje zdjęty ze stanowiska, a na jego miejsce wkracza Endarno. Tak naprawdę jest on złym bratem Elyon, który wydostał się z więzienia i wkradł w ciało strażnika. Phobos w ciele Endarno próbuje ponownie podbić świat. Zaczyna oczywiście od Meridianu i jako nowy Wyrocznia nakazuje królowej oddać Świetlistą Koronę i władzę nad królestwem. Elyon i Strażniczki nie chcą się na to zgodzić. Elyon ukrywa się w tym czasie w Heatherfield i czeka aż sprawyzostaną wyjaśnione. Wkrótce jednak przez podstęp zostaje zwabiona do Kondrakaru i uwięziona w Mglistej Wieży. Oczywiście na ratunek przybywają W.I.T.C.H. Królowa może wrócić do swojego świata i nadal dzielnie nim rządzić.

Elyon na samym początku nie posiada żadnej sympatii. Jednak podczas incydentu z Endarno/Phobos'em znacznie zbliża się do Caleb'a, który kiedyś kochał się w Cornelii. Dziewczyna ma przed sobą trudny wybór - albo pójść za głosem serca, dać ponieść się emocjom i stracić najlepszą przyjaciółkę, ale zapomnieć o Caleb'ie i do końca życia żałować, że nie poznała smaku tego uczucia. Tym bardziej, że młodzieniec czuł do niej to samo. Na szczęście jednak Cornelia nie miała nic przeciwko związkowi tych dwojga.


AUTOR: HITOMI
KOREKTA I UZUPEŁNIENIE: TEYAQ« POWRÓT «