~ SHEFFIELD INSTITUTE ~


Sheffield Institute to szkoła, do której uczęszczają nasi bohaterowie. Przychodzą tu codziennie od poniedziałku do piątku. Borykają się z problematycznymi odpowiedziami, klasówkami i ocenami. Oprócz tego doprowadzają ich do wściekłości zaborczy nauczyciele. Ale szkoła to nie tylko złe rzeczy. Jest wiele również dobrych stron: przyjaciele, dyskoteki, imprezy, apele, wygłupy i zabawa. Nie można pominąć także faktu, że zawsze tam można spotkać swoją pierwszą miłość.

Jakieś sto lat temu mężczyzna imieniem Sherfood J. Sheffield (stąd nazwa szkoły), który był bankierem, postanowił ufundować szkołę dla Heatherfield. Sam nigdy nie chodził do szkoły, ale wiedział, że jest to potrzebne w pełnej edukacji dzieci. Placem pod budowę szkoły miało być wielkie pole dyni. Lecz Pan Sheffield nie chciał, żeby szkoła pozbawiła miasta całego pola, więc postanowił nadal na jej terenie hodować dynie. I tak przekazywano interes z pokolenia na pokolenie.

Pierwszym dyrektorem szkoły był pan Folder. Jego planem było to, aby w tej szkole uczyli się najlepsi, którzy później będą dumą szkoły. Pan Sheffield postanowił jeszcze bardziej zadbać o wykształcenie dzieci i zafundował szkole wspaniałą bibliotekę z mnóstwem książek. Znakiem rozpoznawczym szkoły została wielka dynia. Co roku z tej okazji w szkole urządzany jest apel przypominający wszystkim ile dla szkoły zrobił Pan Sheffield.

~ DYREKTORKA ~

Knickerbocher. Aktualna dyrektorka Sheffield Institute. Jak każda dyrektorka jest stanowcza, dbająca o sprawy i dobre imię szkoły. Jednak, gdy rozmawia się z nią na osobności wydaje się być nawet miłą i wyrozumiałą osobą. Parę razy pani dyrektor o mało co nie przyłapała dziewczyn na czarowaniu. Aż dziwne, że jeszcze się nie zorientowała, co się tak naprawdę dzieje. Na przykład jak to kiedyś było z mapą Dwunastu Portali, kiedy pani Knickerbocher stała tuż za namawiającymi się Czarodziejkami. Pani dyrektor chciała koniecznie wiedzieć co Hay Lin ma za plecami. Dziewczyna szybko sprawiła, że mapa zamieniła się w rysunek. Ku zdziwieniu Pani Dyrektor był to szkic jej portretu, który potem koniecznie chciała zatrzymać. Hay Lin, aby uniknąć zabrania mapy powiedziała, że narysuje lepszy. I tak się stało. Po jakimś czasie podarowała pani Knickerbocher jej wspaniały portret. Dzięki temu później mogła zająć się przygotowaniem spektaklu teatralnego. Pani dyrektor ma troszkę na pieńku z paroma łobuziakami w szkole. A chyba najbardziej "lubi" naszego kochanego Uriah'ę. Uwielbia mu dokuczać i pouczać jak tylko znajdzie się okazja.

~ WOŹNY ~


~ NAUCZYCIELE ~

Taka wyśmienita placówka jak Sheffield Institute posiada wielu wykwalifikowanych nauczycieli, którzy pilnie i wyjątkowo dobrze nauczają swoich podopiecznych. Oczywiście znajdują się tam zarówno surowi profesorowie, jak i cudowne, kochane nauczycielki. W.I.T.C.H. mają wiele prac domowych i często widzimy, jak borykają się ze szkolnymi problemami oraz złoszczą na swoich nauczycieli. Will nawet musi jednego z nich znosić na codzień - i to nie tylko w szkole! Ale czy zawsze są tacy okropni?

// ZOBACZ OPISY NAUCZYCIELI //


~ UCZNIOWIE ~

Nasze Czarodziejki mają w swojej szkole wielu "niemagicznych" przyjaciół, a jednak jakże wyjątkowych. Przyjaciel to ktoś, kogo nie zamieni się na nikogo innego. W.I.T.C.H. o tym wiedzą i dlatego pielęgnują wszystkie swoje znajomości, te stare i te nowe. Niestety nie wszystko jest piękne i kolorowe, ponieważ czasem znajdzie się klasowy ananasek, który będzie im dokuczał. Ale W.I.T.C.H. wcale nie pozostaną mu dłużne i nie będą spokojnie patrzeć, gdy komuś dzieje się krzywda!

// ZOBACZ OPISY SZKOLNYCH KOLEGÓW //


« POWRÓT «