~ KONDRAKAR ~


Kiedyś, dawno temu, gdy wszechświat był młody, duchy i stworzenia żyły w pełnej zgodzie. Istniał tylko Jeden Świat, którym rządziła harmonia Natury. Ale do Jedynego Świata wdarło się zło, które zamieszkało w sercach i umysłach zarówno duchów jak i stworzeń. I Jeden Świat rozpadł się na wiele części. Jego mieszkańcy podzielili się na tych, którzy pragnęli pokoju, i tych którzy chcieli za wszelką cenę zdobyć władzę nad innymi. Po środku nieskończoności wzniesionopotężną fortecę - Kondrakar. Stamtąd na wszystkie istoty spogląda Wyrocznia. Pierwszą Wyrocznią była nimfa In-Ghala. Dla bezpieczeństwa oddzielono światy Wielką Siecią. Wyrocznia wraz z Bractwem stara się utrzymać harmonię i spokój między wszystkimi wymiarami. Jednak sama mądrość Wyroczni nie wystarczyła by pokonać zło. Od wieków więc powoływano Strażniczki, które broniły twierdzy i Wielkiej Sieci, a pomagała im w tym niesamowita moc Serca Kondrakaru. Początkowo Strażniczek Kondrakaru było dwie. Jednak ta liczba nie była wystarczająco i co jakiś czas powoływano na to stanowisko coraz więcej dziewcząt. Idealną liczbą stała się piątka, której służyły cztery żywioły oraz Serce Kondrakaru. Kiedy historia W.I.T.C.H. się zaczęła Wyrocznią był Himerish - wojownik z Basiliade, ale aktualnie stanowisko to pełni Yan Lin - dawna czarodziejka powietrza.

~ SALA OBRAD ~

Sala Obrad to najbardziej znane nam i najważniejsze pomieszczenie w całej Twierdzy. Jest to centrum Kondrakaru,tutaj odbywają się wszelkiego rodzaju narady Bractwa, a takżewłaśnie tu Wyrocznia zawsze rozmawia ze Strażniczkamii informuje je o nowych misjach. Sala Obrad jest nieskończenie ogromna, wszędzie dominują odcienie bieli i błękitu. Po środku stoi małe podium, na którym spoczywa Wyrocznia, a Bractwo siedzi dookoła okrągłej sali na siedzeniach, które wyglądają jak schody. Dzięki temu każda osoba ma dobrywidok na Wyrocznię. Tutaj odbyła się także walka z Nerissą, którą wygrały oczywiście nasze Czarodziejki.
~ KOMNATA KROPLI ~

Komnata Kropli czyli miejsce, w którym znajdują się krople mocy Strażniczek. Jest to ogromna sala w typowych odcieniach dla Kondrakaru. Krople mocy odzwierciedlajążywioły jakimi władają Czarodziejki. Powiększają się lubzmniejszają, w zależności od tego jak silne są w danej chwilidziewczyny. Najważniejsze, aby zawsze były blisko siebie, wtedy są nie do pokonania. Ale Krople nigdy nie powinny się połączyć, grozi to wielkim niebezpieczeństwem. Kiedyś jednakjedna z nich oddaliła się od grupy. Pozostałe dziewczyny potem miały problem z mocami. Strażniczką Kropel dawno temu była Luba, ale zginęła podczas walki z Nerissą.
~ MGLISTA WIEŻA ~

Mglista Wieża jest to więzienie w Kondrakarze. Trafiają tutaj najgorsi wrogowie i złoczyńcy Kondrakru. Wstęp do tego miejsca mają jedynie dwie osoby - Wyrocznia i strażnik wieży, a jest nim Endarno. Wnętrze tego więzienia przybiera przeróżne kształty, obrazy i przystosowuje się do każdego więźnia inaczej. Właśnie tutaj trafił Phobos oraz Cedric. Zły książę widział to więzienie zupełnie inaczej niż Cedric, a w późniejszym czasie inaczej niż Elyon. Do Mglistej Wieży można dostać się jedynie za pomocą pewnego klucza-rękawicy, którą ma zawsze przy sobie Strażnik Wieży. W inny sposób nie można tam wejść, a już na pewno nie wyjść.
~ KOMNATA CISZY ~

Komnata Ciszy to miejsce, w którym Wyrocznia oddaje się medytacji. Rozmyśla o wszelkiego rodzaju problemach i stara się skupić na nich rozwiązaniu. W tym miejscu jest mnóstwo wody, cichej i spokojnej. Klimat tego pomieszczenia sprzyja rozmyśleniom. Czasem z komnaty tej korzystają również inny członkowie Bractwa Kondrakaru, ale jednak najczęstszym jej gościem jest właśnie Wyrocznia.
~ BRAMA WSPOMNIEŃ ~

W.I.T.C.H. miały kiedyś okazję zobaczyć to miejsce. Jest to jedyna taka ściana w całym Kondrakarze. Namalowanie są na niej podobizny wszystkich Strażniczek w historii świata. Początkowo było ich jedynie dwie, a potem, co pokolenie coraz więcej. Aż w końcu Wyrocznia zrozumiał, że piątka do idealna liczba. Czarodziejki trafiły tam, ponieważ były ciekawe, jak to jest mieć inne moce. Właśnie wtedy pozamieniały się swoimi żywiołami i wyruszyły na bardzo trudny sprawdzian. Taranee i Cornelia trafiły do Lodowej Wieży, a Hay Lin i Irma do Magicznego Ogrodu. Jedynie Will została przed Bramą Wspomnień i obserwowała poczynania koleżanek.

~ TAJEMNICZY OGRÓD ~

Magiczne miejsce, w którym przechowywane są wspomnienia. Okazję zjawić się tu miała głównie Cornelia, która poszukiwała swoją skradzioną przeszłość. W Heatherfield nikt jej nie pamiętał, ani rodzice, ani Peter! To była oczywiście sprawka Endarno vel Phobos'a. Pamiętały ją jedynie W.I.T.C.H. Dlatego też Czarodziejka Ziemi razem z przyjaciółkami przeniosły się do tego magicznego świata w poszukiwaniu przeszłości dziewczyny. Na szczęście po wielu próbach udało im się w końcu odnaleźć zgubę i wszystko naprawić. Cornelia mogła bez problemu wrócić do domu.

~ KONDRAKAR PO ZMIANACH ~


// Kondrakar za chwilowych rządów Endarno (Phobos'a) //


// Kondrakar aktualnie, kiedy Wyrocznią jest Yan Lin //

« POWRÓT «