~ INTERPOL ~


Prywatna agencja do zadań specjalnych. Pracuje w niej cała masa agentów i detektywów, którzy zajmują się rozwiązywaniem najróżniejszych zagadek. W historii poznaliśmy kilka najważniejszych postaci, którzy odegrali większą rolę. Początkowo Medina i McTiennan rozwiązywali zagadkę zaginięcia Elyon, wkrótce jednak sprawę umożono. Później Raphael Sylla zaczął śledzić Strażniczki w poszukiwaniu zjawisk nadprzyrodzonych. I właśnie w tym momencie zaczęły się kłopoty, które jednak z czasem zakończył sam Wyrocznia wymazując pamięć wszystkim agentom.


~ MARIA MEDINA ~

Bardzo bystra i inteligentna, potrafi rozwiązać każdą, nawet najtrudniejszą sprawę. Maria zajmuje się również psychologią kryminalną. Jej partnerem jest Joe. Ich oboje poznajemy już na początku historii, kiedy to usiłowali rozwiązać tajemnicę zniknięcia Elyon i jej rodziców z Heatherfield.
~ JOE MCTIENNAN ~

Bezkompromisowy i silny, jest także bardzo stanowczy, uparty i wścibski. Jednak pod tą grubą i na pozór nieprzepuszczalną skorupą znajduje się całkiem dobry człowiek i niezły dowcipniś. Jest bardzo wspaniałym agentem,nie lubi niepowodzeń i zawsze stara się rozwiązać zadanie do końca. Niestety (lub nawet na szczęście) nie udało mu się rozwikłać zagadki dotyczącej Elyon.
~ RAPHAEL SYLLA ~

Przez pewien czas był nauczycielem w Sheffield Institute, zastępował nauczyciela informatyki. Od razu spodobał się uczennicom, jednak Czarodziejką nie zamydlił oczu tak łatwo. Dziewczyny nie ufały mu i z czasem dowiedziały się o co mu chodzi. Jak się okazało przyjął posadę nauczyciela tylko i wyłącznie po to, aby zbliżyć się do W.I.T.C.H. Wyjechał nawet ze szkolną wycieczką do Redstone i tam prawie odkrył sekret dziewcząt. Miłośnik zjawisk nadprzyrodzonych, intelektualista a także romantyk.
~ RIDDLE ~

Zajmował się sprawą Czarodziejek. Posiada zdolności nadprzyrodzone - jest medium. Dzięki swoim umiejętnościom zahipnotyzował kroplę astralną Will i ją porwał. Prowadził także na niej badania, ale na szczęście krople nie posiadają żadnych mocy, a więc nie udało mu się nic udowodnić. Wkrótce na ratunek kopii Will ruszyli pozostali agenci (uważali, że porywanie dzieci i robienie na nich dziwnych eksperymentów jest niemoralne, dlatego chcieli temu zapobiec), a także Wyrocznia.
~ NORA FRIEDER ~

Dyrektorka jednego z działów agencji Interpol. Jest między innymi szefową Mediny i McTiennana. Jest coś ostra, bezpośrednia i chłodna, dlatego ludzie nazywają ją "Nora Freezer" ("freezer" czyli "mroźny"). Sama o sobie mówi, że jest zimna i nieugięta jak góra lodowa. Bez przerwy rywalizuje z szefem przeciwnej sekcji agencyjnej Jeffreyem Brooke.
~ JEFFREY BROOKE ~

Jest szefem sekcji specjalnej agencji. To właśnie on zlecił Sylli zadanie śledzenia Strażniczek i dowiedzenia się jak najwięcej na temat ich zdolności. Główni szefowie Interpolu bardzo go wspierali w poszukiwaniach nadprzyrodzonych mocy. Niestety jednak dalej zaczął działać na własną rekę i razem z Riddlem mieli zamiar przeprowadzać testy i eksperymenty na W.I.T.C.H. w tajnym laboratorium.


AUTOR: TEYAQ


« POWRÓT «