~ BASILIADE ~


Basiliade to przepiękna kraina o dwóch słońcach, na której nigdy nie panuje zimno. Jest to bez dwóch zdań kraj wielkich wojowników. Właśnie tutaj, w jednej z wiosek wychowała się nasza Orube. Każde kilkuletnie dziecko jest tutaj odsyłane do szkoły, w której uczyło się, jak władać bronią, aby chronić siebie i potrzebujących. Niestety jednak dziecko takie wychowywało się bez rodziców ani rodzeństwa. Od małego uczone było siły, honoru i wychowywane do czynienia wielkich rzeczy. Dlatego też czasem dzieci te nie posiadały widocznych uczuć i raczej nie potrafiły nawiązywać kontaktów. Orube także nie miała początkowo zaufania do W.I.T.C.H. i nie bardzo miała ochotę bliżej je poznać. Ale oczywiście wkrótce to się zmieniło. Z tego świata pochodzi także Wyrocznia. On również urodził się w tych stronach i był jednym z największych wojowników oraz władcą tej krainy. Nosił imię Himerish. Kiedyś jednak nagle opuścił Basiliade oraz swój lud. Nikt nie wiedział, co się właściwie stało, aż do momentu kiedy Himerish wrócił do miejsca swoich narodzin - wyczerpany, bez wspomnień z dawnego życia. Właśnie wtedy okazało się, że Himerish opuścił Basiliade, ponieważ został wybrany na Wyrocznię. Próbował jednak wcale nie przejmować się tym, co było i zacząć życie od nowa, w swojej krainie. Nie udało mu się to, ponieważ Kondrakar był w niebezpieczeństwie i bardzo go potrzebował.


~ HIMERISH ~

Himerish to prawdziwe imię naszej Wyroczni jeszcze z czasów, gdy nią nie był. Mieszkał wtedy w Basiliade i przewodził tamtejszym ludziom. Był wielkim wojownikiem, jednak nigdy nie używał broni bez powodu. Podnosił miecz jedynie w obronie własnej lub innych. Nigdy sam nie prowokował przeciwnika. Wręcz nie przepadał za przemocą. Himerish był również bardzo mądrym i uczciwym przewodnikiem. Jego najlepszy przyjaciel i zarówno uczeń to Yarr, który zaraz po tym jak Himerish odszedł przejął jego rządy i dbał o dobro swojego ludu. Himerish odszedł dlatego, że został wybrany na nową Wyrocznię i zamieszkał w Kondrakarze. Nikt jednak o tym nie wiedział. Musiał pozbyć się jakichkolwiek wspomnień i nawet swojego prawdziwego imienia. Od tej pory strzegł tylko pokoju we wszechświecie.
~ YARR ~

Yarr to dowódca wojsk w Basiliade. Kiedyś głównym dowódcą był Himerish (aktualna Wyrocznia), jednak po jego zniknięciu lud zadecydował, że to Yarr obejmie to stanowisko. Jest on wielkimi najdzielniejszym wojownikiem w swoim kraju. Mężczyzna był również najlepszym przyjacielem i uczniem Himerish'a. Darzył go wielkim szacunkiem i uznaniem. Po powrocie swojego mistrza do Basiliade, Yarr pomógł mu odzyskać pamięć i na nowo objąć stanowisko Wyroczni w Kondrakarze.
~ IH-SHUI ~

Ih-Shui to jedna z uczennic Yarr'a, oczywiście zamieszkująca Basiliade. Jest bardzo miłą, opiekuńczą i dość nieśmiałą kobietą. Tak może się wydawać na pierwszy rzut oka, ale Ih-Shui jest również bardzo silna i mądra. To właśnie jej Yarr powierzył swoje stanowisko, gdy uświadomił sobie, że już nie może kierować ludem. Kobieta początkowo nie była przekonana do swojej nowej roli, ale nie zamierzała sprzeciwić się swojemu panu i przyjęła zadanie.
~ KILUBI ~

Kilubi to również mieszkanka Basiliade. Jedna z najbardziej walecznych kobiet w tym kraju. Wydawać się może, że nawet jest to najlepsza wojowniczka. Jest bardzo silna, stanowcza, uparta i często od razu mówi to, co myśli. Od zawsze jest posłuszna Yarr'owi, jest jedną z jego uczennic. Kilubi zawsze stara sie dobrze wykonywać swoje zadania. Widać, że jest bardzo honorową osobą.


AUTOR: TEYAQ


« POWRÓT «