~ ANTYKWARIAT ~


~ KWATERA GŁÓWNA W.I.T.C.H. ~Kwatera Główna znajduje się w piwnicy dawnego antykwariatu Ye Olde Bookshop, który aktualnie jest zmknięty. To sekretne miejsce, w którym Czarodziejki spotykają się i decydują o losach świata. Tutaj nikt ich nie znajdzie i nie podsłucha. Udają się tam zwykle po szkole nawet po to, by poplotkować. Dziewczęta przeniosły tu swoje rzeczy z domu pani Rudolph, w którym kiedyś mieszkała także Orube. Odkąd ich przyjaciółka powróciła do Basiliade, W.I.T.C.H. spotykają się w opuszczonym antykwariacie.

Portal na ścianie to prezent od Wyroczni. Dzięki niemu Heatherfield jest w stałym kontakcie z Kondrakarem, a dobrze obsługiwany może zlokalizować miejsca i osoby, a także przenieść kogoś w dane miejsce. Portal jest również czymś w rodzaju "oka", które pokazuje myśli i uczucia W.I.T.C.H. Dzięki portalowi także Hay Lin może codziennie porozmawiać z ukochaną babcią, która żyje w Kondrakarze.

We nie powrócił do Kondrakaru razem z Orube, która do tej pory się nim zajmowała, ale pozostał z Czarodziejkami. Zamieszkał w antykwariacie i to on pilnuje wszystkiego, co się tam znajduje. Powoli urządza się w swoim nowym mieszkanku. Nic się nie zmarnuje - każda rzecz nada się do umeblowania tego zakątka. We jako pierwszy użył portalu i w szybkim tempie znalazł się w Kondrakarze.

Niestety odkąd antykwariat zaczęli odwiedzać ciekawoscy ludzie (uważający go za porzucony), miejsce to stało się niebezpieczne dla W.I.T.C.H. i musiały je opuścić. Niedługo potem ich nową kryjówką stał się magiczny autobus, który dostały od Wyroczni - Yan Lin.

« POWRÓT «