~ AKADEMIA TAŃCA ~
~ KEVIN JENSEN ~

Znany tancerz, choreograf oraz właściciel całej szkoły tańca, do której uczęszcza Taranee. Ma czternastoletnią córkę Sheilę, z którą wiele podróżował. Jest przyjacielem piosenkarki Karmilli i jej osobistym choreografem. Wkrótce jednak postanowił się ustatkować i posłać córkę do szkoły, zaniechał dalszego koncertowania z wielką gwiazdą i osiedlił się w Heatherfield.
~ LAURA STEEDSON ~

Była jedną z nauczycielek tańca w Akademii Jensena. Hay Lin bardzo z nią się zaprzyjaźniła. Niestety Laura zmarła z powodu choroby.
~ PIERRE LADASTERRE ~

Nauczyciel tańca w Akademii Jensena. Uczył w zastępstwie za Laure Steedson. Nie należy do zbyt miłych ludzi, dlatego też nie zdobył sympatii Czarodziejek. Jest bardzo wymagającym nauczycielem. Lubi przypisywać sobie cudze sukcesy.
~ EDNA GALE ~~ SHEILA ~

To bardzo bystra, ładna i fajna dziewczyna o ogromnym talencie do tańca. Początkowo nie jest przekonana do nowego otoczenia i nie może pogodzić się z tym, że jej ojciec postanowił przeprowadzić się i zamieszkać na stałe w Heatherfield. Sheila bywa zarozumiała i za bardzo pewna siebie, jednak po bliższym poznaniu jej przekonujemy się że jest najzwyklejszą nastolatką z problemami, która także ma swoje własne racje i marzenia. Sheila od najmłodszych lat zna Karmille, jednakże wcale się tym nie szczyci... wręcz przeciwnie próbuje uświadomić pozostałym, że Karmilla jest zwykłym człowiekiem i nie powinno traktować się jej jak niewiadomo kogo... Karmilla i Sheila są najlepszymi przyjaciółkami, można powiedzieć, że prawie siostrami, towarzyszyły sobie w każdej trasie koncertowej (ze względu na to, że ojciec dziewczyny jest choreografem tańca Karmilli). Dziewczynka nie może do końca pogodzić się z tym, że jej ojciec postanowił opuścić na jakiś czas podróże u boku słynnej gwiazdy i zamieszkać w Heatherfield. Nie podoba jej się także to, że musi zacząć się normalnie uczyć i chodzić do zwykłej szkoły. W późniejszym czasie jednak zaprzyjaźnia się z Taranee.
~ LUKE ~

Poznajemy go poraz pierwszy na eliminacjach do szkoły tańca. Zaprzyjaźnili się tam również z Sheilą i z Taranee! Luke jednak widzi w Czarodziejce Ognia kogoś więcej jak przyjaciółkę. Ubiera się luźno i swobodnie, jest także dość wysoki i ma jasną cerę. Chłopak jest bardzo zdolnym tancerzem, świetnie radzi sobie ze zdenerwowaniem i tremą, wiele razy udzielił Taranee celnych rad i ratował z opresji.
~ BRIAN RYAN ~

Występuje tylko w komiksie dodatkowym, pt. "Z miłości do tańca". Jest aktorem znanego serialu, który ma masę fanek. Przyjeżdża do Akademii Tańca Jensen, w celu zgrania się z jedną z miejscowych tancerek i wystąpienia jako gość honorowy na otwarciu dyskoteki "Franken-House". Przydzielona zostaje do niego Taranee, jedna z najlepszych uczennic. Chłopak okazuje się totalną porażką; lalusiowaty, głupi, wstrętny, a przede wszystkim beztalencie. Dziewczyna musiała nauczyć go tańczyć, przez co doznała wielu kontuzji. W dzień występu Brian mówi Taranee, że z tymi wszystkimi bandażami i plastrami zepsuje jego wizerunek i ,że chciałby ją zastąpić tancerką w lepszej formie. W odwecie dziewczyna wpuszcza jego fanki pod pretekstem, że Brian chce je wszystkie ucałować i rozdać każdej autograf, przez co zostaje przez nie stratowany. Ostatecznie, na występie oboje byli cali w bandażach.


AUTOR: TEYAQ


« POWRÓT «