~MAPA PORTALI ~
~ PORTAL I ~

KOMIKS: W.I.T.C.H. nr 2 ; "HALLOWEEN" cz.2
MIEJSCE: Sala gimnastyczna w Sheffield Institute.

Dziewczęta zostają wywołane przez Elyon pod pretekstem spotkania się z przystojniakiem z księgarni. Do spotkania miało dojść wieczorem na sali gimnastycznej, lecz gdy dziewczęta (Will, Irma oraz Hay Lin) docierają na miejsce nie zastają tam Elyon. Zamiast przyjaciółki pojawia się ktoś inny. A był to Vathek - jeden z mieszkańców Innego Świata - napada na dziewczyny, które zmieniają się po raz pierwszy. Pierwszy portal zostaje zamknięty.
~ PORTAL II ~

KOMIKS: W.I.T.C.H. nr 4 ; "DWANAŚCIE PORTALI" cz.2
MIEJSCE: Piwnica w domu Elyon.

Czarodziejki podążają za Elyon do jej domu i tam schodzą do piwnicy. Znajdują przejście ukryte za ścianą. Postanowiają sprawdzić co się tam znajduje. Przemierzają wielki korytarz i znajdują kolejny portal, z którego wychodzi Elyon oraz Vathek. Dochodzi do walki, jednak Elyon ucieka. Portal znika, nie zostaje zamknięty.
~ PORTAL III ~

KOMIKS: W.I.T.C.H. nr 6 ; "INNY WYMIAR" cz.2
MIEJSCE: Strych w domu Pani Rudolph.

Dziewczyny wybierają się do domu Pani Rudolph, która okazuje się być jednym z mieszkańców Innego Świata. Pani profesor ucieka na strych i przechodzi przez portal. Dziewczyny go zamykają. Bohaterki spotykają się w domu Cornelii. Cała grupa po rozwiązaniu zagadki z Pieczęcią Phobos'a znów udaje się do domu Elyon. Dzięki sercu otwierają portal. Postanawiają udać się do Innego Wymiaru. Taranee zostaje porwana.
~ PORTAL IV ~

KOMIKS: W.I.T.C.H. nr 7-8 ; "POTĘGA OGNIA"
MIEJSCE: Plaża we wschodniej części miasta - "Jaskinia Muszli".

Bohaterki odkrywają, że kolejny portal znajduje się na wybrzeżu. Udają się tam, wchodzą do jaskini. Dzięki wielkiej bańce przedostają się do kolejnego portalu ukrytego w wodzie. Znów są w Meridianie. Po paru trudnościach ratują Taranee i wracają do domu. Portal zostaje zamknięty.
~ PORTAL V ~

KOMIKS: W.I.T.C.H. nr 9-10 ; "OSTATNIA ŁZA"
MIEJSCE: Obraz pt. "Wieczna Wiosna" w miejskim muzeum.

Czarodziejki wybierają się do muzeum, gdzie jest kolejny portal. Spostrzegają dziwny obraz. Tuż za nimi pojawia się Elyon i zamyka je w nim. W środku dziewczyny poznają malarza Elias'a van Dahl, któremu później postanawiają pomóc. Bohaterki wydostają się z obrazu. Portal zostaje zamknięty.
~ PORTAL VI ~

KOMIKS: W.I.T.C.H. nr 12 ; "ZŁUDZENIA I KŁAMSTWA" cz.2 oraz W.I.T.C.H. nr 13 ; "PEWNEGO DNIA GO SPOTKASZ" cz.1
MIEJSCE: Zaplecze antykwariatu, w której pracował Cedric.

Nasze bohaterki wybierają się do księgarni. W drzwiach na zapleczu spotykają Elyon. Zaplecze zmieniło się w olbrzymi labirynt. Pojawia się kolejny portal, z którego wychodzi cała zgraja ludzi Cedric'a. Dochodzi do dłuższej walki. Cornelia w późniejszym czasie postanowiła wrócić do księgarni, przechodzi przez portal i przedostaje się do Meridianu. Spotyka tam chłopaka ze snów Caleb'a.
~ PORTAL VII ~

KOMIKS: W.I.T.C.H. nr 14 ; "PEWNEGO DNIA GO SPOTKASZ" cz.2
MIEJSCE: Podziemne metro w Heatherfield.

Will, Irme, Taranee oraz Hay Lin zaniepokoiły częste trzęsienia ziemi. Dziewczyny postanawiają sprawdzić to w podziemiach metra. Przechodzą przez kolejny portal. Znajdują się przed ogromnym zamkiem. Walka przeciwko armii Fobosa. Spotkanie z Cornelią. Powrót do domu. Portal zamknięty.
~ PORTAL VIII ~

KOMIKS: W.I.T.C.H. nr 15-16 ; "CZARNE RÓŻE MERIDIANU"
MIEJSCE: Podziemia na stadionie w Heatherfield.

Irma, Taranee oraz Cornelia wybierają się na koncert Karmilli. Hay Lin postanowiła pomóc rodzicom w restauracji. Will pokłóciła się z mamą. Dzwoni do HayLin i dowiaduje się, że kolejny portal znajduje się na stadionie. Will chce to sprawdzić. Dociera na miejsce i staje się niewidzialna. Czarodziejka przechodzi przez portal i znajduje się w ogrodzie pełnym czarnych róż. Spotyka tam ogrodnika Daltar'a. Will wraca na stadion i razem z pozostałymi czarodziejkami zamyka portal.
~ PORTAL IX ~

KOMIKS: W.I.T.C.H. nr 17-18 ; "CZTERY SMOKI"
MIEJSCE: Opuszczony tunel kolejowy w Clearview Cross.

Pani Rudolph dzwoni do Will i prosi o spotkanie. Dziewczyny przychodzą w umówione miejsce. Dowiadują się tam, że przyjaciołom Pani Rudolph, przy przechodzeniu przez portal, zgubił się syn. Czarodziejki zamykają portal i odnajdują synka Meridianczyków.
~ PORTAL X ~

KOMIKS: W.I.T.C.H. nr 21-24 ; "ŚWIETLISTA KORONA" oraz "NA ZAWSZE BĄDŹ"
MIEJSCE: Tunel Miłości w opuszczonym Wesołym Miasteczku.

Czarodziejki za sprawą monety, którą dostały od dobrego Vathek'a, odkrywają, że kolejny portal znajduje się w starym lunaparku. Po przejściu przez niego docierają do różanego ogrodu. Daltar pomaga im przedostać się na koronację Elyon. Okazuje się, że koronacja to był podstęp Phobosa. Dochodzi do walki. Caleb zmienia się w kwiat. Ostateczna walka. Czarodziejki zwyciężają - Phobos pokonany.
~ PORTAL XI ~

KOMIKS: W.I.T.C.H. nr 26 ; "WIEM KIM JESTEŚ" cz.2
MIEJSCE: Jakiś ciemny zaułek w Heatherfield.

Przez ten portal zdołał przejść pomocnik Cedric'a - Frost Łowca. Zdarzyło się to zanim Wyrocznia zlikwidował Wielką Sieć.
~ PORTAL XII ~


Nie został bliżej określony!

Wszystkie portale znikły wówczas, gdy Wyrocznia zlikwidował Wielką Sieć!
« POWRÓT «