~ KSIĘGA ŻYWIOŁÓW I MAGICZNE KAMIENIE ~


Księga Żywiołów to nic innego jak dziennik, w którym meridiański alchemik Johnathan Ludmoore zapisywał swoje obserwacje, myśli, przebieg eksperymentów.... A wszystko to dotyczące magii pięciu żywiołów mocy. Ludmoore tak bardzo pragnął zgłębić te tajemnice, aż podczas pewnego z eksperymentów został zamknięty w swoim dziele, w Księdze Żywiołów. Otworzyć ją mogą jedynie magiczne kamienie, a każdy o mocy innego z żywiołów. Wiele lat później Cedric, podczas swojego pobytu w Heatherfield, odnajduje Księgę Żywiołów i ku jego zdziwieniu przemawia do niego meridiańskim językiem. Dogaduje się z nią i postanawia przyjąć podane warunki. On pomoże zwabić Strażniczki do księgi i tym samym otworzyć ją, a ona w zamian odda mu jego moce, których wcześniej został pozbawiony przez Kondrakar, i dokonać okropnej zemsty. Cedric dobrze wie, że Strażniczki tak po prostu nie zgodzą się otworzyć księgi. Dlatego też wymyśla plan; zwabienie Matt'a, ukochanego Will i zamknięcie go w księdze wydało mu się dobrym pomysłem. W.I.T.C.H. aby uwolnić przyjaciela muszą odnaleźć pięć magicznych kamieni. Każdy z nich znajduje się w innym miejscu i każdy odpowiada jednej z mocy Czarodziejek. I za każdym razem trzeba pokonać magiczne istoty - Powierników zwanych też Wiecznymi Strażnikami. Czarodziejki dostają od Endarno Mapę Portali, która ku ich zdziwieniu przenosi się na ścianę, tuż przy księdze. Księga zawsze przed odnalezieniem każdego z kamieni przekazuje trudne do zrozumienia zagadki.

"Światło płynące w otchłani świeci głosem czarodziejek!"
Tak brzmiała pierwsza zagadka. Z czasem okazuło się, że są to słowa z wiersza pt. "Czarodziejki", autorstwa Thomas'a Lowitt'a. Historia ta opowiada o zaczarowanej wyspie, Wyspie Syren, na której kiedyś była latarnia morska. Niestety jednak wyspa została zalana i zniknęła w głębinach. Teraz zagadka zaczynała nabierać sensu. W.I.T.C.H. pierwszy kamień znalazły w głębinach morza, na zalanej wyspie z latarnią. Z wielkim trudem pokonały Powiernika i zdobyły kamień symbolizujący magię Wody.
"Pulsuje w paszczy świata! I czeka na was... Między ostrymi, rozpalonymi zębami!"
Następnego dnia pojawia się na Mapie Portali znak wskazujący Ciepłe Zródła w Heatherfield.W.I.T.C.H. wybierają się tam i od razu rozpoczynają poszukiwania. Trafiają do groty z termami, do której wejście wygląda jak ogromne kły ("paszcza świata" i "rozpalone zęby" z zagadki), a tam okazuje się, że będą walczyć z kolejnym Strażnikiem o kamień Ognia, który oczywiście udaje się zdobyć Taranee z małą pomocą Hay Lin.
"Ślizgają się szybko w mroku, wśród zimnych, kamiennych palców"
Takie słowa wypowiedziała Księga, zaraz po odzyskaniu poprzedniego kamienia, a na mapie wskazała ogromne góry w pobliżu Heatherfield. Tutaj Irma, Taranee i Cornelia natrafiają na kamienie wyglądające jak otwarta dłoń. Rozwiązanie zagadki jest coraz bliżej. Taranee i Irma pod władzą magicznych kwiatów zaczynają atakować przyjaciółkę, ale oczywiście Cornelii udaje się odnaleźć kamień o mocy Ziemi i uratować towarzyszki.
"Miejsce bez snów, gdzie marzenia nie latają"
Te słowa oraz znak na mapie wskazujący na najwyższy wieżowiec w mieście - właśnie tym Will i Hay Lin muszą kierować się by odnaleźć następny magiczny kamień. Tam potężny wiatr unosi dwie Czarodziejki wysoko do nieba ponad chmury, które są tak realne, że wydają się być snem. Zagadka nie kłamała, właśnie tam przyszło się im zmierzyć z Powiernikiem i odzyskać kamień symbolizujący Powietrze.


Po umieszczeniu czterech magicznych kamieni w księdze, oko widniejące na niej zaczyna się otwierać i pojawia się na nim symbol - Serce Kondrakaru. Will wie, że nie powinna oddawać Kryształu nikomu dobrowolnie, ale postanawia zaryzykować i umieszcza Serce Kondrakaru w otworze księgi. A Magiczna Księga nagle wciąga wszystkie Strażniczki wraz z Orube i Cedric'iem do środka. Wkrótce jednak udaje im się ucieć, ale Cedric traci życie.AUTOR: TEYAQ


« POWRÓT «