~ JAK NARYSOWAĆ WILL? ~


~ SZKIC TWARZY ~

Najpierw zaczynamy od prostego szkicu pomocniczego. Narysuj delikatnie ołówkiem kółko. Wewnątrz niego nakreśl coś w rodzaju "krzyża" - tak wyznaczamy środek twarzy. Dorysuj dolną część twarzy i zaznacz brodę. Pamiętaj, że Will ma lekko trójkątną buzię.
Teraz dorysuj włosy, oczy, nos i usta. Przypatrz się uważnie - kosmyk włosów Will opada jej na twarz pomiędzy oczami. Oczy powinny znajdować się w jednakowych odstępach od linii pomocniczej ("krzyża", który narysowaliśmy wcześniej), podobnie jak brwi. Nos natomiast powinien pojawić się dokładnie na tej linii.
Czas na wykończenie obrazka. Dorysuj źrenice, brwi, dołeczek w podbródku i uszy (tych ostatnich nie widać zbyt dobre spod fryzury Will, ale zawsze jakaś ich część wystaje, więc nie zapomnij o nich!). Jeśli twój rysunek ci się podoba, pociągnij szkic cienkopisem a później pokoloruj. Gotowe!
~ INNE WARIANTY ~Rysując swoją postać, możesz zastosować kilka różnych wariantów, nie musi ona przecież stać twarzą prosto do ciebie. Możesz użyć wersji z profilu, lub tej z półprofilu - tą drugą najbardziej lubią stosować rysownicy komiksu, ponieważ prezentuje się dynamiczniej. Rysując twarz widzianą z pełnego profilu pamiętaj, że widać wówczas tylko jedno oko (zawsze rysuj tak, aby bohaterka patrzyła przed siebie, ponieważ inaczej nie będzie wyglądało to zbyt realnie), a nos jest tutaj najbardziej widoczny.Półprofil to również spore wyzwanie, którego nie dokonasz za pierwszym razem idealnie. Ćwicz i próbuj! Pamiętaj, że w tym wypadku jedno z oczu czarodziejki, będzie nieco mniejsze od drugiego, ponieważ widzimy tylko jego część. Półprofil można rysować mniejszy lub większy - zależy od twojego pomysłu i wprawy. Plusem jest także to, że można wtedy pokazać ucho bohaterki z różnego rodzaju dodatkami. Włosy również układają się wówczas ciekawiej.

~ MIMIKA TWARZY ~

ROZGNIEWANA
Will jest bardzo wrażliwa. Denerwuje się, kiedy widzi, że komuś dzieje się krzywda. Kąciki ust Will opadają wtedy w dół, a jej brwi układają się w gniewnym szyku, delikatnie marszcząc czoło. Jeśli chcesz odnieść efekt złości, narysuj jej otwartą buzię - właśnie tak wygląda Will, gdy krzyczy.
UŚMIECHNIĘTA
Oczy otwierają się szeroko, a usta tworzą linię prostą. Ewentualnie można przedstawić Will szeroko uśmiechniętą, wówczas będzie widać jej zęby, które również trzeba narysować. Will czasem uśmiecha się mając oczy zamknięte - ale w jej przypadku jest to oznaka naprawdę szczerej radości.
ZADUMANA
Tym, co nadaje twarzy Will zamyślony wygląd, są patrzące w górę oczy i spuszczone kąciki ust. To ułożenie ust można również zastosować, gdy nasza bohaterka jest smutna. Wówczas jednak oczy będą patrzeć prosto przed siebie, a nie ku górze.
NIEPEWNA
Na tym rysunku Will wygląda, jakby mówiła: "No nie wiem, czy to najlepszy pomysł". Jej usta tworzą "dzióbek", a ramiona są lekko uniesione. Oczy ma szeroko otwarte, a źrenice małe. Aby natomiast uzyskać efekt przerażenia lub strachu, rysujemy podobnie z tym, że oczy będą mieć jeszcze mniejsze źrenice a usta będą lekko otwarte.
~ CAŁA POSTAĆ ~


Bardzo trudno jest narysować całą postać, tak żeby wyglądała naturalnie. Ale trzeba pamiętać, że to kwestia wprawy, po prostu wystarczy długo i często ćwiczyć. Rysując całą postać trzeba pamiętać o kilku zasadach zachowania proporcji między głową a ciałem - głowa bohaterki powinna być cztery razy mniejsza od całej postaci. Od czóbka główy do bioder nasza bohaterka jest taka sama, jak od bioder do stóp. Jej dłonie są wielkości twarzy. A długość rąk sięga tylko do połowy ud. Will lubi ciuchy wygodne i sportowe, a kolorami jakie pasują do niej są róż, granat, fiolet oraz szary. Teraz wystarczy tylko ćwiczyć, aż dojdzie się do perfekcji!« POWRÓT «