~ JAK NARYSOWAĆ IRMĘ? ~


~ SZKIC TWARZY ~

Narysuj owal i zaznacz kontury twarzy. Buzia Irmy jest zaokrąglona.
Naszkicuj teraz włosy i chrakterystyczne kędziory Irmy, które opadają jej na policzki.
Następnie dodaj pozostałe elementy twarzy. Brwi Irmy są wyraźnie zarysowane.
~ INNE WARIANTY ~Rysując swoją postać, możesz zastosować kilka różnych wariantów, nie musi ona przecież stać twarzą prosto do ciebie. Możesz użyć wersji z profilu, lub tej z półprofilu - tą drugą najbardziej lubią stosować rysownicy komiksu, ponieważ prezentuje się dynamiczniej. Rysując twarz widzianą z pełnego profilu pamiętaj, że widać wówczas tylko jedno oko (zawsze rysuj tak, aby bohaterka patrzyła przed siebie, ponieważ inaczej nie będzie wyglądało to zbyt realnie), a nos jest tutaj najbardziej widoczny.Półprofil to również spore wyzwanie, którego nie dokonasz za pierwszym razem idealnie. Ćwicz i próbuj! Pamiętaj, że w tym wypadku jedno z oczu czarodziejki, będzie nieco mniejsze od drugiego, ponieważ widzimy tylko jego część. Półprofil można rysować mniejszy lub większy - zależy od twojego pomysłu i wprawy. Plusem jest także to, że można wtedy pokazać ucho bohaterki z różnego rodzaju dodatkami. Włosy również układają się wówczas ciekawiej.

~ MIMIKA TWARZY ~

ZNIECHĘCONA
Jeśli ktoś jej się sprzeciwi, Irma łatwo wpada w złość. Spojrzenie z ukosa i zaciśnięte usta mówią, że lepiej trzymać się d niej z daleka!
DOWCIPNA
Irma jest najdowcipniejsza ze wszystkich Czarodziejek. Kiedy mruży oczy i lekko pochyla główę, wiadomi, że zaraz powie coś naprawdę zabawnego.
ZAKŁOPOTANA
Gadatliwe osoby często popełniają gafy! Nie pozostaje wtedy nic innego, jak szeroko się uśmiechnąć i czekać na wybaczenie.
ZDENERWOWANA
Kiedy Irma jest zdenerwowana, pochyla się do przodu i groźnie marszczy brwi.
~ CAŁA POSTAĆ ~


Bardzo trudno jest narysować całą postać, tak żeby wyglądała naturalnie. Ale trzeba pamiętać, że to kwestia wprawy, po prostu wystarczy długo i często ćwiczyć. Rysując całą postać trzeba pamiętać o kilku zasadach zachowania proporcji między głową a ciałem - głowa bohaterki powinna być cztery razy mniejsza od całej postaci. Od czóbka główy do bioder nasza bohaterka jest taka sama, jak od bioder do stóp. Jej dłonie są wielkości twarzy. A długość rąk sięga tylko do połowy ud. Irma ma najbardziej zaokrąglone kształy ze wszystkich Czarodziejek. Lubi nosić zarówno spodnie, jak i spódniczki. Ma słabość do pastelowych kolorów, zwłaszcza do odcieni zieleni i błękitu. Teraz wystarczy tylko ćwiczyć, aż dojdzie się do perfekcji!


« POWRÓT «