~ ELYON - ŚWIATŁO MERIDIANU ~

COVER
Pamiętnik Elyon, podarowany jej przez Irmę, zawiera przemyślenia Królowej, jej sekrety, zdjęcia, rysunki. Znajdziemy tu kartki z dziennika, zawierające masę humoru i śmiechu. Dowiemy się, jaka naprawdę jest "Jej Najjaśniejsza Wysokość Światła Meridianu", a także jakie zdanie ma o swoich przyjaciółkach z W.I.T.C.H., więc naprawdę warto zaopatrzyć się w to wydanie specjalne, w którym znajdziemy także historię opowiadającą o przygodzie Elyon i o dniach, w których zaczynała rządzić Innym Światem.

Dziewczyna budzi się, z wrażeniem, że wszystko to, co przeżyła, było jedynie snem. Zaraz jednak rozpoznaje swoją komnatę i wie już, że to prawda. Naprawdę została Królową magicznego świata. Nagadir pomaga jej się przygotować. Elyon jest już spóźniona na Zebranie Rady, jak zwykle zresztą. Byłoby jej łatwiej, gdyby miała zegar. Co prawda jeden wisi w jej sypialni, problem w tym, że nie umie odczytać z niego godzinę. Dziewczyna przybywa do Wieży Nadzorców, gdzie witają ją jej przybrani rodzice, Miriadel i Alborn. Światło Meridianu przeprasza za spóźnienie i tłumaczy zakłopotana, że zaspała. Następnie radcy mówią o jej o problemach państwa. Nastolatka stara się ich słuchać, po pewnym czasie jednak zapomina o otaczających ją urzędnikach. Nie radzi sobie ze swoimi obowiązkami. Nie ma pojęcia, jak jej brat potrafił to wszystko opanować. Elyon ponownie się kompromituje, gdy nie wie o czym mówili jej poddani oraz myli imiona radców. Szybko podejmuje ważną decyzję i opuszcza salę, po czym wypłakuje się Miriadel.

Królowa boi się, że nie będzie potrafiła rządzić Meridianem. Rodzice próbują ją pocieszyć, dziewczynę rozwesela jednak dopiero niespodziewane przybycie W.I.T.C.H.! Radości z odwiedzin nie ma końca. Ale co czarodziejki tu robią? Zaskoczona Elyon dowiaduje się, że dziś są jej urodziny! Nie miała o tym pojęcia. W końcu w Innym Świecie obowiązuje inny kalendarz niż w Heatherfield. Królowa rozmawia ze swoimi przyjaciółkami, wypytuje je o Ziemię i dawnych znajomych. Następnie otrzymuje od każdej Strażniczki prezent! Hay Lin podarowuje jej kredki, Irma pamiętnik, Will swoją szczęśliwą żabę, Cornelia rolki, a Taranee wyjątkowy aparat fotograficzny. Jeśli naciśnie guzik, dostanie kartkę z życzeniami od przyjaciółek. Na jej odwrocie natomiast znajdzie zdjęcie z balu Halloween, na którym pozują wszystkie sześć. Szczęśliwa Elyon czuje łzy radości w oczach. Niestety, już musi pożegnać się z W.I.T.C.H. Po ich odejściu podejmuje decyzję. Wyjedzie w podróż. Zwiedzi Inny Świat. W ten sposób nauczy się lepiej nim rządzić. Rodzice przyznają, że to dobry pomysł i chcą zawiadomić królewski orszak. Królowa chce jednak odbyć tę podróż sama. Żegna się z Miriadel i Albornem, po czym wyrusza.

Na koniu wyjeżdża z pałacu. W trakcie drogi napotyka ogromne zwierzę i przestraszona wchodzi na drzewo. Korzysta z magii, by się wydostać i odjechać. Każdemu stworzeniu, które spotka, robi zdjęcie. Jej fotografie zazwyczaj wychodzą jednak zamazane. Mistrzem aparatu na pewno nie jest. Dziewczyna zachwyca się otaczającą ją naturą. W jej kraju jest tyle rzeczy do odkrycia, tyle niesamowitych miejsc! Wyciąga mapę, studiowanie jej nie idzie jednak zbyt dobrze. W nocy Elyon kładzie się pod drzewem. Śni jej się prawdziwa matka, Królowa Whira. Radzi córce, by zapomniała o lęku i ostrzega, że to jedno z ich ostatnich spotkań, gdyż wkrótce zniknie i pozostanie jedynie wspomnieniem w pamięci Elyon. Nastolatka próbuje ją zatrzymać, Whira odchodzi jednak. Elyon budzi się i czuje, że ktoś czai się za pobliskim głazem. Używa swoich mocy, by ujrzeć intruza. Okazuje się, że to Vathek! Alborn kazał mu pilnować Królowej z ukrycia. Ona uważa, że Vathek będzie idealnym towarzyszem podróży i zabiera go ze sobą. Zobowiązuje się on do pokazania jej wszystkiego. Elyon chce wiedzieć, dlaczego jej wygląd różni się od reszty mieszkańców Meridianu. Przyjaciel opowiada jej historię Innego Świata, opowieść o tym, jak Escanor pomógł zwyciężyć w drugiej wojnie i objął Meridian we władanie wraz ze swoją żoną, Leryn, pochodzącą z Ziemi. Elyon rozmyśla o tym, a także o swoim bracie, po czym dociera do Wieży, celu swojej podróży. Tam nagle zostaje schwytana w sieć przez człowieka o imieniu Raskal, który porywa ją i zabiera do miasta pod ziemią. Vathek prosi, by się nie odzywała i pozwoliła mówić mu. Królowa zostaje zamknięta w celi, a jej przyjaciel zaprowadzony na arenę, gdzie Raskal i jego ludzie chcą dokonać na nim zemsty.

Elyon poznaje Ardehla, niewidomego mężczyznę osadzonego w celi. Opowiada mu o tym, że Phobosa już nie ma w Innym Świecie oraz, że ona jest nową królową. Ardehl wyznaje jej, że to on dawno temu odnalazł kryjówkę pod ziemią i sprowadził do niej ludzi, by ochronić ich przed bratem Królowej. Niestety zestarzał się i Raskal siłą zajął jego miejsca przywódcy. Ludzie żyją w ciemnościach, nieświadomi, że świat nad nimi zmienił się i jest uwolniony od Phobosa. Okrutny Raskal nikomu nie zdradził prawdy. Elyon postanawia to zmienić. Ma potężną moc i wykorzystuje ją, by uciec z więzienia. Ona i Ardehl idą na arenę, gdzie Vathek jest osądzany przez mieszkańców. Mają mu za złe to, że służył tyranowi i dlatego skazują go na walkę z olbrzymim potworem. Sarvak jest nie do pokonania. Wygląda na to, że ludziom z miasta pod ziemią uda się dokonać zemsty. Elyon jednak nie pozwala na to. Wchodzi na środek areny i uspokaja potwora, a następnie tłumaczy mieszkańcom, że to ona jest nowym Światłem Meridianu oraz to, że jest tu, by naprawić zło wyrządzone przez Phobosa. Pozwala ludziom ujrzeć światło, dzięki czemu wiedzą oni, że świat na górze jest już dobry. Opuszczają Raskala i wychodzą na powierzchnię. Przeciwnik stracił władzę, a odzyskał ją Ardehl. Królowa i Vathek mogą odejść. Po tej przygodzie dziewczyna jest pewna, że poradzi sobie z rządzeniem. Uświadamia sobie też coś ważnego. Jest taka sama jak zawsze. Nie ważne, czy w Heatherfield, czy w Meridianie. Jest dziewczyną, która nie boi się marzyć. Jest po prostu Elyon.


AUTOR: MAQU