~ CZASOPISMO ~

CO TO W.I.T.C.H. I SKĄD SIĘ WZIĘŁO?

Jest to magiczny włoski komiks, który opowiada historię pięciu niezwykłych dziewcząt. Will, Irma, Taranee, Cornelia i Hay Lin dzięki sile magicznego amuletu, zwanego Serce Kondrakaru, posiadają moc kontrolowania żywiołów. Każdy z nich służy innej Czarodziejce. Chociaż każda z bohaterek posiada zupełnie inne zdolności, to najsilniejsze są dopiero wtedy, gdy walczą ramię w ramię. Przyjaźń ma wielką moc! Dziewczyny mają za zadanie stawić czoła wszelkiemu złu i strzec magicznego miejsca zwanego Kondrakarem. Oprócz walki z potworami borykają się również z problemem bycia nastolatką, szkołą, chłopakami i wieloma innymi trudnościami.

Do Polski "W.I.T.C.H." trafił w styczniu 2002 roku. Początkowo był miesięcznikiem wydawanym przez Egmont, jednak z czasem zdecydowano by wydawać magazyn co dwa tygodnie. Zainteresowanie było tak wielkie, że bez problemu szybko mogliśmy nabyć wiele innych gadżetów z bohaterkami komiksu. Na samym początku magazyn kosztował 4,90zł (objętność gazety oraz cena z biegiem lat stopniowo wzrastały). Ostatecznie w Polsce ukazało się 220 numerów głównego wydania oraz kilkanaście wydań specjalnych również z komiksami. Do każdego numeru dodawane były magiczne dodatki, biżuteria lub artykuły piśmiennicze. Warto wspomnieć, że po polsku nigdy nie otrzymaliśmy 7 rozdziałów komiksu.


~ CIEKAWOSTKI ~

Will, Irma, Taranee, Cornelia i Hay Lin zostały stworzone przez studio Walta Disneya! Na początku wcale nie miały wyglądać tak jak teraz. Pomysłów była cała masa, a zaczęło się od... Kaczora Donalda i Myszki Miki. Nasze Czarodziejki miały być właśnie... kaczkami albo myszkami. Miały to być typowe komiksowe super bohaterki. Całe szczęście, że te pomysły rozwinęły się na tyle, że Disney stworzył magiczne dziewczyny. Wyobrażacie sobie W.I.T.C.H. ze śmiesznymi mysimi noskami albo z ptasimi dzióbkami...?

Oryginał komiksu był przygotowywany we Włoszech przez grupę artystów i redaktorów działających na zlecenie Disneya. To oryginalne włoskie wydanie od początku wychodziło jako miesięcznik i obejmowało "nasze" dwa magazyny (w Polsce komiks był podzielony na pół). W oryginalnym magazynie tematyka stron redakcyjnych raczej skupiała się na poradach, modzie, urodzie, problemach nastolatków, a także trafiały tam informacje i plotki o aktorach i piosenkarzach... itd. Do każdego numeru również dodawane były prezenty. Ciekawym rozwiązaniem była możliwość nabycia "W.I.T.C.H." w dwóch wersjach - z prezentem lub bez niego za niższą cenę. Jeden egzemplarz kosztował początkowo ok. 2,60 euro.

Na terenie naszego kraju wychodziły również inne wydania specjalne, książki czy gadżety; poradniki, zeszyty, karteczki, przybory szkolne, a nawet ubrania i wiele innych związanych z "W.I.T.C.H.". Można ich było dostać naprawdę mnóstwo, dlatego też każdy znalazł wówczas coś dla siebie. Niestety aktualnie jest bardzo ciężko dostać cokolwiek związanego z Czarodziejkami. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się kolekcja lalek przedstawiających Czarodziejki. Dziewczynki szalały na ich punkcie! Co chwila do sklepów trafiały nowe lalki: małe, duże, w przeróżnych strojach - jako czarodziejki, w przebraniach, w strojach kąpielowych i w strojach codziennych! Czarodziejki od początku swojej historii wzbudzały niemałe zainteresowanie, dlatego też m.in. stworzono serial animowany na podstawie komiksowych przygód "W.I.T.C.H.". Powstały dwie serie i obie mogliśmy oglądać na Jetixie oraz na Polsacie.


Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat Czarodziejek?
Nie ma sprawy! Zapraszam do przejrzenia strony!