~ CZASOPISMO ~

CO TO W.I.T.C.H. I SKĄD SIĘ WZIĘŁO?

Jest to magiczne włoskie czasopismo, które opowiada historię pięciu niezwykłych dziewcząt. Will, Irma, Taranee, Cornelia i Hay Lin dzięki sile pewnego amuletu, zwanego Serce Kondrakaru, posiadają moc kontrolowania żywiołów. Każdyz nich służy innej Czarodziejce! Chociaż każda z nich posiada zupełnie inne zdolności, to najsilniejsze są dopiero wtedy, gdy są razem. Przyjaźń ma wielką moc! Dziewczyny mają za zadaniewalczyć ze złem i strzec magicznego miejsca zwanego Kondrakarem. Oprócz walki z potworami borykają się również z problemem bycia nastolatką, szkołą, chłopakami i wieloma innymi trudnościami.

W Polsce "W.I.T.C.H." wychodzi od stycznia 2002 roku. Początkowo był miesięcznikiem wydawanym przez Egmont, jednak z czasem redakcja postanowiła zacząć wydawać go co dwa tygodnie. Zainteresowanie było tak wielkie, że bez problemu później szybko mogliśmy nabyć wiele innych gadżetów z naszymi ulubionymi bohaterkami. Na samym początku magazyn kosztował 4,90zł, a aktualnie (po stopniowym wzroście ceny) "W.I.T.C.H." możemy otrzymać za całe 7,99zł. Ceny wszystkiego stale rosną, nie ma co się dziwić, że i nasze Czarodziejki to dosięga. Tym bardziej, że od 2010 roku pisemko ponownie stało się misięcznikiem i podwoiło swojš objętność. Za nami już ponad 190 numerów - wspaniale! Do każdego numeru dodawane są magiczne prezenty, które rozweselą nie jedną pochmurn buzię!


~ PRZYKŁADOWE STRONY ~~ ORYGINAŁ ~

Oryginał komiksu jest w języku włoskim i to właśnie z tego języka tłumaczony jest nasz "W.I.T.C.H.". Ten włoski komiks wychodzi raz w miesiącu i obejmuje nasze dwa magazyny. Jest dwa razy grubszy! Wiecie dlaczego na początku nasze polskie wydanie było takie cienkie i dzielone na dwie części (np. "Halloween cz.1" i "Halloween cz.2")? A no właśnie dlatego, że włoski komiks obejmuje dwie te części razem, tworząc jedną wielką całość! W oryginalnym magazynie są umieszczane porady na temat mody, urody, problemów nastolatków, a oprócz tego jeszcze plotki, informacje o gwiazdach... itd. Do każdego numeru również dodawane są prezenty, z tym, że każdy numer można kupić w dwóch wersjach - z prezentem lub bez niego za mniejszš cenę. Jeden egzemplarz kosztuje ok. 2,60 euro (ok. 10 zł za jeden magazyn!).


~ INNE ~

Oprócz wydania głównego na terenie naszego kraju kiedyś wychodziły również inne wydania specjalne i dodatki; książki, poradniki, zeszyty, karteczki, przybory szkolne, a nawet ubrania i wiele innych rzeczy związanych z "W.I.T.C.H.". Można ich było dostać naprawdę mnóstwo, dlatego też każdy tych kilka lat temu znalazł coś dla siebie. Niestety aktualnie jest bardzo ciężko dostać cokolwiek związanego z Czarodziejkami. Każda z tych rzeczy jednak jest równie magiczna i niepowtarzalna. Jakiś czas temu sensacje wzbudziły lalki przedstawiające Czarodziejki. Dziewczynki szalały na ich punkcie! Co chwila wychodziły jakieś nowe lalki - małe, duże, w przeróżnych strojach! Warto zaopatrzyć się chociaż w jedną, są naprawdę warte swojej ceny. Niestety teraz dostępne już tylko przez internet...

Czarodziejki tak spodobały się wszystkim i swego czasu zainteresowanie było na tyle duże, więc opłacało się stworzyć serial animowany na podstawie komiksowych przygód "W.I.T.C.H.". Powstały dwie serie i obie mogliśmy oglądać na Jetixie oraz na Polsacie. Tworzeniem serialu natomiast zajął się Disney - bo jak nam wiadomo - Will, Irma, Taranee, Cornelia i Hay Lin zostały stworzone przez studio Walt'a Disney'a! Chociaż na początku wcale nie miały wyglądać tak jak teraz. Pomysłów była cała masa, a zaczęło się od... Kaczora Donalda i Myszki Miki. Nasze Czarodziejki miały być właśnie... kaczkami albo myszkami. Miały to być typowe komiksowe super bohaterki. Całe szczęście, że te pomysły rozwinęły się na tyle, że Disney stworzył magiczne dziewczyny. Wyobrażacie sobie W.I.T.C.H. ze śmiesznymi mysimi noskami albo z ptasimi dzióbkami...?


Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat Czarodziejek?
Nie ma sprawy! Zapraszam do uważnego czytania portalu!