~ CORNELIA & CALEB ~

COVER1
Wyrocznia ukazuje, co by się stało, gdyby Caleb zdecydował odejść z ukochaną Cornelią do obcego Heatherfield, z dala od bliskich i swego poprzedniego życia.

Po pojedynku z Nerissą chłopak odbywa z czarodziejką szczerą rozmowę. Zdaje sobie sprawę z tego, że zakochał się w jej magicznym wcieleniu, nie prawdziwej, ludzkiej osobie. Mimo to postanawia udać się z nią do miasta, gdzie rozpocznie zupełnie nowe życie. Pozostałe strażniczki są zadowolone z podobnego obrotu spraw i gratulują mu podjęcia decyzji. Już na Ziemi, buntownik otrzymuje od Taranee ubranie, a Cornelia sprawia, że zielone cętki znikają z jego ciała. W.I.T.C.H. oprowadzają przyjaciela po centrum. Wszystko tutaj jest dla niego nowe. Niepokoi się trochę, ponieważ nie posiada domu oraz zawodu. Jego dziewczyna wpada na pewien pomysł. Zabiera go do rodzinnego domu Elyon, Caleb nie jest jednak pewny, czy chce w nim zamieszkać, a pozostałe czarodziejki wyrażają zdecydowany sprzeciw. Urażona Cornelia nie słucha ich. Włamuje się do domu i rozstaje z przyjaciółkami w niezgodzie. Para rozmawia chwilę ze sobą. Strażniczka prosi chłopaka, by przez parę dni został w domu, nie otwierał okien i wychodził tylko wtedy, gdy to konieczne. On czuje się jak w więzieniu, ale ulega blondynce. Po jakimś czasie decyduje się jednak poszukać pracy. Nigdzie nie może dostać posady, ponieważ brakuje mu doświadczenia i książeczki zdrowia. Wieczorem spaceruje z ukochaną po plaży. Mówi jej, że nie ma dla niego miejsca w Heatherfield, ona obiecuje jednak poprosić o pomoc rodziców, a w razie konieczności użyć magii. Wracają do domu. Jeden z sąsiadów informuje policję, że z opuszczonego domu słychać odgłosy. Caleb i Cornelia zostają zatrzymani. Na komisariacie dziewczyna dzwoni do Irmy, która od razu przyjeżdża ze swoim ojcem. Podczas rozmowy buntownik wyznaje, że jest przyjacielem Elyon, w związku z czym policja otwiera dawną sprawę zaginięcia dziewczyny oraz jej rodziców. Caleb ma zostać przewieziony do siedziby Interpolu, za miastem. Ukochana planuje go uratować, dlatego przemienia się i atakuje konwój przewożący Caleba. Policjanci strzelają do niej, zjawiają się jednak pozostałe czarodziejki. Pomagają chłopakowi uciec, Irma zostaje jednak postrzelona w skrzydło. Dziewczyna traci siły i wraca do swojej ludzkiej postaci, więc jej sekret zostaje odkryty. Ojciec rozpoznaje ją i pyta o tożsamość reszty. W.I.T.C.H. dochodzą do wniosku, że nie ma sensu dłużej ukrywać ich tajemnicy. Na oczach ludzi przemieniają się z powrotem w zwykłe dziewczyny. Caleb natomiast zmuszony jest uciekać, w obcym sobie świecie, bez ukochanej u boku. Zostały mu tylko wyrzuty sumienia i tęsknota.

Ta historia nie zakończyła się dobrze. Los i tak sprawił, że Caleb i Cornelia musieli się rozstać. A gdyby to czarodziejka udała się do Meridianu? Czy to by coś zmieniło?

COVER2Po pojedynku z Nerissą strażniczka decyduje się zamieszkać w innym świecie. Jej przyjaciółki są zaskoczone i oburzone tą decyzją. Próbują ją zatrzymać, pytają o rodzinę. Zamierza ona stworzyć Kroplę Astralną, która zastąpi ją na Ziemi już na zawsze. W.I.T.C.H. uważają, że to szaleństwo, a dziewczyna popełnia błąd. Ona jest jednak gotowa walczyć o swoją miłość, poświęcając całą resztę. Przed zgromadzeniem i Wyrocznią rezygnuje z mocy ziemi. Bractwo jest zdenerwowane i żąda, by Cornelię oficjalnie ukarano. Wyrocznia doskonale rozumie jednak jej wybór. Postanawia uszanować prośbę Strażniczki i odbiera jej całą magię. Pozostawia jej jednak doroślejszy wygląd, ponieważ bardzo tego pragnęła. Dziewczyna żegna się ze swoimi przyjaciółkami i odchodzi. W Meridianie spotyka Elyon, która wita ją z radością i oferuje miejsce, w którym mogłaby się zatrzymać. Mijają miesiące. Para jest radosna i szczęśliwa, spędza razem czas na przejażdżkach i zabawie. Cornelia nie jest jednak do końca zadowolona - tęskni za dawnym życiem. Ukochany chce jej pomóc, nie wie jednak jak. Elyon opowiada im historię Leryn - pierwszej królowej Innego Świata. Stała ona kiedyś przed trudnym wyborem. Była gotowa pójść za swoim mężem nawet w ogień. On akurat został wówczas największym bohaterem tamtych ziem. Czekało na niego królestwo. By go nie opuścić, poświęciła wszystko, co miała. Tęsknota za tym co utracone bardzo ją bolała, zdecydowała więc wymazać ze swojej pamięci wszystkie wspomnienia. Wypiła magiczny napój, przygotowany przez dworskich mistrzów. Dziś podobną decyzję musi podjąć Cornelia - czy powinna wypić eliksir? Elyon waha się, czy oddać jej buteleczkę, w końcu jednak ulega i wraz z Calebem zostawia przyjaciółkę samą. Od tego dnia rozpoczyna nowe życie, pełne nadziei i uśmiechu. Ale to nie może trwać wiecznie. W.I.T.C.H. dowiadują się, co zrobiła Cornelia. Przybywają do Meridianu i przekonują się, że rzeczywiście ich nie pamięta. Mieszają jej w głowie i czarodziejka jest przestraszona. Will opowiada, jak to przejęła moce ziemi, a Serce Kondrakaru przekazała nowej Strażniczce o imieniu Orube. Pokazują jej fotografie, na których uwieczniły jej Kroplę Astralną. Czarodziejka zaczyna płakać. Wyznaje, że tak naprawdę nie wypiła mikstury, tylko ją wylała. Nigdy nie zapomniała swoich przyjaciółek. A teraz jest zdecydowana wrócić z nimi do Heatherfield. Caleb nie ma do niej żalu. Żegna ukochaną i rozstaje się z nią.

Kolejna wersja historii kończy się tak samo. Choć Caleb i Cornelia połączeni są ogromnym uczuciem, bycie razem nie jest im pisane i ta miłość nie może przetrwać.


AUTOR: MAQU


~ GALERIA ~

PLAKAT